Технології та IT

Туристична плитка у квартирі: особливості безпечного використання

62

Терористичні атаки з боку росіян щодо критичної інфраструктури України продовжуються. Щоразу енергетикам потрібно все більше часу, щоб забезпечити подачу електрики до будинків звичайних українців. У пріоритеті знаходяться лікарні та інші важливі об’єкти, тому іноді електрика відсутня кілька днів.

Перебої з газом та світлом призводять до того, що вдома банально неможливо приготувати поїсти чи розігріти воду на чай. Українці швидко знайшли вихід із ситуації – спеціальні туристичні плитки. Це компактні пристрої, до яких приєднуються невеликі балони із газом. Такого пальника цілком вистачає на покриття побутових потреб.

Як беспечно підігріти їжу на пальнику

Трохи сумної статистики – останнім часом одразу у кількох регіонах України були зафіксовані вибухи газу з балонів, які використовуються у туристичних плитках. Таке обладнання дійсно важливе і потрібне в поточних умовах, але не слід забувати про безпечне використання туристичних газових балонів.

Сьогодні ми розповімо про те, як правильно використовувати туристичну плитку (це посилання не рекламне) вдома та як уникнути небезпеки.

Вибирайте правильні газові балони

Туристичні плитки можуть використовуватись з балонами, які містять різні види газу. Найчастіше у складі присутні пропан, бутан або ізобутан.

Радимо вибирати саме балони, у складі яких є ізобутан. Цей газ добре горить за низьких температур, він не підведе вас, якщо в квартирі буде занадто холодно. Ще один плюс ізобутану – це найменш вибухонебезпечна суміш.

Нагрійте балон перед підключенням

Не підключайте балон до туристичної плитки одразу ж, як потрібно приготувати їжу. Попередньо варто трохи прогріти його, наприклад, помістивши під ковдру.

В цьому випадку вдасться уникнути надмірного використання газу. Під час роботи з холодним балоном туристичної плитки потрібно буде попередньо прогріти його до оптимальної температури.

Забезпечте хорошу циркуляцію повітря у приміщенні

Не варто готувати їжу у закритому приміщенні, обов’язково необхідно забезпечити приплив свіжого повітря. Просто відкрийте вікно. Під час роботи туристичної плитки виділяється небезпечний чадний газ, свіже повітря виключить ймовірність отруєння.

Ще один нюанс – не ставте туристичну плитку безпосередньо на протягу, так ефективність роботи обладнання знизиться.

Не доводьте воду до кипіння

Щоб нагріти воду до 100 градусів, потрібно витратити багато газу. Найчастіше досить нагріву до 80 градусів. За такої температури готується більшість продуктів. Вода з температурою 80 градусів підійде для заварювання чаю.

Враховуйте, що відмовитися від кип’ятіння можна лише у випадку, якщо ви використовуєте пляшку або фільтровану воду. Якщо рідина має сумнівну якість, обов’язково прокип’ятіть її, щоб уникнути отруєння.

Не готуйте їжу до кінця

Ще одна порада, яка допоможе вам знизити витрати газу в балонах (посилання надано не на правах реклами). Не готуйте їжу до кінця, замість цього накрийте кришкою, відключіть плиту і залиште все настоюватися протягом 20-30 хвилин. За цей час продукти встигнуть доготуватись навіть без додаткового підігріву.

Не всю їжу обов'язково готувати до кінця

Такий спосіб підходить всім продуктам, крім м’яса. Його необхідно готувати на плиті до готовності, інакше в продукті залишаться небезпечні бактерії.

Не використовуйте максимальне полум’я

Поширена помилка – думати, що на максимальному полум’ї їжа готуватиметься набагато швидше. Насправді це збільшує ймовірність вибуху через перегрівання обладнання.

Відрегулюйте полум’я так, щоб воно не виходило за краї посуду.

Заключна порада – завжди стежте за залишком газу в балоні. Не варто використовувати туристичну плитку, коли газу надто мало. Краще встановити новий балон для вашої ж безпеки.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.