Технології та IT

Sony та Honda представили першу модель нового бренду електромобілів Afeela

26

Дві найбільші японські компанії представили перший результат своєї спільної роботи – у рамках виставки CES було показано електромобіль Afeela Prototype. Сьогодні ми поговоримо про те, що вже зараз відомо про автомобіль.

Sony та Honda представили Afeela Prototype

Минулого року компанії Sony та Honda домовилися про співпрацю та створили спільне промислове підприємство, яке отримало назву Sony Honda Mobility. На початку 2023 року на виставці CES у Лас-Вегасі був показаний прототип майбутнього електрокара. Це седан, який називатиметься Afeela. Як повідомив на виставці генеральний директор об’єднаного підприємства Ясухіде Мізуно, новий автомобіль має створити міцний зв’язок між людьми та мобільними технологіями.

Поки що про новий електромобіль Afeela мало що відомо. Чотирьохдверний седан стане доступним для попереднього замовлення у першій половині 2025 року, вже до кінця 2025 року компанія обіцяє забезпечити постачання перших серійних моделей замовникам.

Екстер’єр

Для зовнішнього вигляду нового автомобіля характерні м’які та гладкі лінії, повністю відсутні дверні ручки, встановлені цифрові дзеркала, використовуються 21-дюймові колеса.

У передній частині кузова є світлова панель, її у компанії називають «інтерфейс нового покоління». Як саме вона буде працювати, доки не зовсім зрозуміло, творці автомобіля обіцяють взаємодію панелі з пішоходами та іншими транспортними засобами.

У зовнішньому вигляді Afeela переважають м'які та гладкі лінії

До інших особливостей електромобіля Afeela можна віднести поперечну передню підвіску та багаторівневу задню.

Інтер’єр

Усередині автомобіль досить просторий, в салоні комфортно можуть розміститися відразу 4 пасажири та водій. Дах має панорамний вигляд. На спинці передніх сидінь розміщені цифрові екрани. Також екрани знаходяться поперек панелі приладів.

На кермі розташовані сенсорні панелі та кнопки для активації додаткових функцій.

У Afeela екрани замінять класичну панель приладів

Sony Honda Mobility також повідомили, що електронна частина проекту Afeela буде взаємодіяти з технологією Snapdragon Digital Chassis від Qualcomm. Технологія дозволяє водієві отримати доступ до штучного інтелекту, який подарує новий досвід під час водіння. Також технологію можна персоналізувати під особисті потреби. Весь процес керування електрокаром буде простий та інтуїтивно зрозумілий.

Електромобіль Afeela матиме потужний процесор, це дозволить обробляти до 800 трильйонів операцій за секунду. Також у кожному авто буде встановлено 45 камер та різних датчиків, які відповідатимуть за керування без втручання водія. Нова система забезпечує третій рівень автоводіння.

В авто буде запроваджено ще кілька інновацій. Найзначніші – це застосування хмарних технологій та використання елементів доповненої реальності. У компанії Sony Honda Mobility мають намір впровадити віртуальний світ у реальний. До речі, у цьому напрямку автовиробник співпрацює з розробником ігор Epic Games.

На даний момент нічого не відомо про те, яка трансмісія буде використовуватися в електромобілі Afeela. Також відсутня інформація щодо вартості майбутнього електрокара у Європі.

Що ще почитати...
Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

На жаль, через війну в Україні значна частка підприємців або релокували свій бізнес, або були змушені вдатися до бізнес-еміграції. Сполучені Штати Америки – вельми приваблива країна для таких цілей, але