Технології та IT

Популярні IT професії в Україні без освіти та програмування

108

Сучасні IT професії приваблюють високим попитом на айтівців, гарними зарплатами та можливістю працювати у будь-якому куточку планети. Проте більшість з них вимагає не лише технічний склад мислення, але й гарне розуміння принципів чистого коду, та хоча б одну, а то й кілька мов програмування.

На щастя для тих, хто не хоче вчитися кодити, навіть у популярній IT професії це не завжди обов’язково. У цій статті ми розглянемо три найбільш затребувані спеціальності, що гарантують вам не лише гарну зарплату, але й можливість отримати офер від закордонної компанії.

Популярні IT професії в Україні без освіти та програмування

Найбільш популярні IT професії без програмування

Наводимо бажаючим увійти до IT професії перелік із трьох найменш складних та, проте, достатньо затребуваних спеціальностей, що дозволять вам не лише отримувати гідний заробіток, але й при бажанні вийти на перспективний міжнародний ринок праці.

Дизайнер

Мабуть, якщо і є IT професії для дівчат, то це саме одна з них. Web-дизайнер спеціалізується на розробці зовнішнього вигляду сайтів та додатків. Найбільше значення мають естетичний смак та багата уява. Іншими словами, якщо ви шукаєте IT професії для не технарів, дизайнерська – перша, на яку слід звернути власну увагу.

Є кілька головних напрямків, у яких може працювати спеціаліст цього профілю:

  • Web-дизайн;
  • Графічний дизайн;
  • 3D Art. 

Вміння малювати, розуміння композиції та психології кольору не є обов’язковими, особливо на початку кар’єри, проте будуть гарним плюсом, оскільки значно полегшать вам роботу. У цій IT професії без освіти можна працювати цілком успішно: достатньо завершити короткостроковий курс з дизайну та створити гарне портфоліо.

Web-дизайнер спеціалізується на розробці зовнішнього вигляду сайтів та додатків

Необхідно знати будь-який графічний редактор (Photoshop, Figma), та розуміти головні принципи верстки сайтів. Середня зарплата: $700.

Тестувальник

Якщо дизайнер цілком може обійтися без гарного знання іноземної мови, в деякі IT професії без англійської увійти трохи важче. Однією з таких є тестувальник, головною метою якого є виявити всі можливі недоліки сайту чи додатку – візуальні та функціональні. Тестувальники потрібні кожному серйозному проєкту, тому їхня затребуваність не менша, аніж у програмістів. Їхня праця користується попитом у розробці ігор та мобільних додатків, а також у компаній, які створюють сайти чи програмне забезпечення.

Щодо того, чи дійсно легко увійти до такої IT професії, як QA, це й справді так. Особливо якщо порівнювати з розробниками. Однак саме тому конкуренція у цій професії серед початківців також найбільша. Тому вагомою перевагою задля отримання першої роботи буде гарне знання англійської (письмової й усної) та мінімальний досвід чи хоча б сертифікат про завершення курсів відповідного напрямку.

Тестувальники потрібні кожному серйозному проєкту

Для цієї професії в IT необхідно мати теоретичну базу і практичний досвід різних технік тестування, а також вміти грамотно звітувати знайдені баги, причому бажано англійською. Середня зарплата: $700.

Верстальник

Якщо віддаєте перевагу IT професії без досвіду, верстальник – чудовий варіант розпочати власну кар’єру в IT. Створення сайтів не потребує глибоких знань у програмуванні чи напрацьованих роками навичок. Достатньо створити невелике портфоліо із кількома простими веб-сайтами й можна розпочинати шукати свою першу роботу у цій IT професії.

Верстальник – чудовий варіант розпочати власну кар'єру в IT

У цій IT професії без програмування доволі легко обійтись: достатньо знати HTML, CSS та один з найбільш популярних препроцесорів – Sass чи SCSS. Середня зарплата: $700.

Перелічені спеціальності – можливо, навіть найбільш перспективні IT професії майбутнього: світ швидкими темпами глобалізується і потребує все більше талановитих гуманітаріїв, а не лише технічно вправних розробників. Тож якщо ви вже придивляєтеся до айті професії, можливо варто приділити трохи більше уваги цим та багатьом іншим спеціальностям, що не потребують кодування.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.