PayPal – відома платіжна система, яка має мільйони користувачів по всьому світу. Головна особливість системи – це швидкі міжнародні платежі. При цьому про отримувача грошей потрібно знати мінімум інформації. PayPal в Україні з’явився не так давно. Сьогодні ми розповімо, як працює PayPal в Україні, як пройти реєстрацію в платіжній системі, які комісії діють на даний момент.

Як з’явився PayPal в Україні
Під час війни PayPal дозволив робити швидкі перекази родичам, які змушені були виїхати з країни. Але платіжна система була доступна не відразу. Ще 2019 року Національний банк України заявив про те, що готовий видати ліцензію на роботу PayPal. Але сама компанія наш ринок освоювати не поспішала через відсутність інтересу.
У 2021 році президентом було підписано закон, покликаний об’єднати платіжні системи України та Європи. Офіційно платіжний сервіс почав працювати лише після повномасштабного вторгнення Росії. 17 березня 2022 року українцям стали доступні практично всі послуги сервісу.

PayPal для українців дозволив здійснювати миттєві міжнародні перекази у різних валютах. Щоб надіслати гроші, вам потрібно знати лише номер одержувача та адресу його електронної пошти.
Як працює PayPal в Україні: доступні послуги
- P2P-переклади;
- виведення грошей із гаманця на банківські картки;
- можливість використання українського гаманця навіть у країнах, де PayPal недоступний.
Сама компанія пропонує два варіанти акаунтів – особистий та корпоративний. Поки що нам PayPal доступний лише у вигляді особистого варіанту.
Яка комісія PayPal – з переказу на картку стягується 3,4% від суми + фіксований відсоток залежно від валюти переказу. Прямі перекази у гривні не доступні. Ви можете відправити з гаманця євро, гроші автоматично конвертуються в гривню за поточним курсом. За платежі у євро стягується додатково 0,35 євро, у доларах – 30 центів.
Як зареєструвати рахунок в PayPal
Почати варто із завантаження програми. Де завантажити програму PayPal в Україні – в офіційних магазинах програм на смартфонах iOS та Android.
Щоб зареєструватися в PayPal, необхідно вказати такі дані:
- Адреса електронної пошти.
- Пароль для доступу до облікового запису.
- Номер банківського рахунку чи банківської картки.
Пройти реєстрацію можна також через сайт paypal.com/ru/home (це не рекламний лінк, за цим посиланням ви можете перейти на офіційний сайт сервісу).

До гаманця прив’язується банківська картка. З неї можна швидко поповнювати рахунок облікового запису, а також переводити гроші. Сам гаманець дуже зручно використовувати для оплати товарів та послуг в Інтернеті.
Висновок
Цікаво те, що платіжна система працює по-різному в різних країнах. Часто це пов’язано з обмеженнями у місцевому законодавстві. Також платіжна система не скрізь має банківську ліцензію. Ще нещодавно в Україні можна було лише поповнювати рахунок гаманця та сплачувати за його допомогою покупки в інтернеті. З березня функціонал було значно розширено, стало доступно отримання грошей на гаманець та виведення на банківську картку.
Вам варто створити електронний гаманець, якщо ви відправляєте платежі за кордон. З ним процес отримання та відправлення міжнародних перекладів значно спроститься.