Notion – чудовий сервіс, який поєднує у собі надзвичайно велику кількість функцій та можливостей: складання списків справ на день чи на найближчий рік, створення канбан-дошок для покращення продуктивності та навіть власної бази знань з потрібною ієрархічною структурою й можливістю використання посилань і зображень.
До того ж Notion AI має аналогічну мовну модель, що й відомий бот ChatGPT, яка дозволяє йому писати цікаві та змістовні тексти для блогу, соціальних мереж чи поштових розсилок. Це допомагає універсальному середовищу Notion замінити цілу купу спеціалізованих сайтів, спрощуючи ведення проєктів внаслідок відсутності перемикання між одразу кількома інтерфейсами.
Сайт може з успіхом замінити Excel, Word, Google Doc, Google Sheets, Evernote, Trello, Todoist, Confluence, GitBook і навіть ChatGPT.
Як виконати вхід у Notion?
Офіційний сайт сервісу знаходиться за адресою notion.so. Задля того аби створити власний акаунт на ньому, достатньо скористатися кнопкою Get Free у правому верхньому куті. Це можна зробити з використанням e-mail, власного профілю у Google чи Apple, або ж технології SAML SSO (Security Assertion Markup Language), яка дозволяє мати один авторизаційний набір одразу на декількох ресурсах.
Корисне відео, як користуватися Notion
Гайд по Notion – для чого потрібен сервіс?
Можливості для особистого та професійного використання сервісу практично безмежні. Що б ви там собі не вигадали, скоріш за все, на його сайті вже є відповідний шаблон, загальна кількість яких нараховує кілька десятків. Вони дозволяють відстежувати виконання намічених справ, вести особистий щоденник, створювати необхідні замітки тощо. Розглянемо три найпоширеніші способи його використання.
Notion база знань
Також це ідеальний ресурс задля того, аби створити власну Вікі із всією необхідною вам інформацією щодо того чи іншого питання. Дозволяється використання посилань, вкладених сторінок та зображень. При необхідності доступ до неї можна надати обраному колу людей або й взагалі усім бажаючим. Тож це напрочуд вдала заміна Confluence чи GitBook.
Notion блокнот
Окрім того, це виключно гарний варіант для праці з документами, що має напрочуд широкий асортимент функцій, починаючи з веб-кліпера й закінчуючи зручною вставкою медіа та посилань. Є можливість одночасного використання сторінок, керування доступом та коментування.
Планування у Notion
Сервіс може бути надзвичайно корисним, якщо йдеться про планування. За його допомогою можна відстежувати власні витрати, дотримуватися корисних звичок, залишати замітки щодо списків обов’язкових до виконання справ чи бажаних до перегляду фільмів.
Сервіс має офіційний канал на Youtube, де можна знайти доволі корисної інформації щодо усіх можливостей його використання.
Як використовувати Notion AI для написання статей?
ШІ сервісу має ту ж саму мовну модель, що її використовує й ChatGPT – найвідоміший штучний інтелект сучасності. Notion AI надає можливість створювати текстовий контент різноманітного стилю – есе, пости для власного блогу, цікаві історії тощо.
Відео – Як користуватися штучним інтелектом Notion
Чи є у Notion безкоштовний тариф?
Що приємно, можна користуватися багатьма функціями Notion безкоштовно – наприклад, залишати замітки чи створювати власну базу знань. Але от кількість команд на генерування тексту у безплатній версії обмежена. Тож аби використовувати сервіс замість ChatGPT, доведеться платити. Необхідний для отримання платних функцій Notion бюджет складає всього $10 на місяць.
Як завантажити Notion?
Окрім власне сайту, сервіс має додатки для Mac та Windows. Також є Notion для Android. Якщо ж ви щасливий власник «яблучних» пристроїв, можете завантажити Notion на Айфон.
Це чудовий сайт для самоорганізації та ведення контролю за виконанням поставлених перед собою чи командою цілей. Також він дозволяє писати гарні зрозуміли тексти у різноманітній стилістиці. Тож якщо маєте купу справ, цей сервіс дозволить вам опікуватися ними у максимально зручний спосіб.