Технології та IT

ChatGPT-4 від OpenAI: на що здатен, чим відрізняється від GPT-3 та як ним cкористатися

93

Компанія OpenAI офіційно презентувала чергову версію власного штучного інтелекту (ШІ), яка отримала назву ChatGPT-4. За твердженням розробників, останні кілька місяців розробки дозволили досягти мультимодальності та більшої узгодженості у його відповідях.

На що здатен ChatGPT-4

На відміну від попередньої версії ШІ, ChatGPT-4 здатен розуміти не лише текст, але й зображення.

Відео – Що нового у ChatGPT-4

На що здатен новий ChatGPT 4.0

Офіційний пресреліз зазначає, що GPT-4 демонструє більшу креативність та здатен краще виконувати творчі запити – створювати сценарії, писати пісні та вірші, ба навіть копіювати мовну стилістику користувача. Іншим значним досягненням ШІ є можливість розуміти зображення. Щоправда, поки що відповіді генеруються, як і раніше, за допомогою тексту.

Вважається, що у майбутньому GPT-4 матиме змогу не просто розуміти зображення, відео чи музику, але й самостійно генерувати їх на відповідний запит користувача.

Чим GPT-4 відрізняється від ChatGPT та GPT-3,5

Якщо казати загалом, то штучний інтелект GPT-4 став більш безпечним, стабільним та розумним. Красномовним доказом тому є безпрецедентний результат ChatGPT-4 на іспитах: подеколи результат штучного інтелекту на тестах сягав 90+ балів зі 100 можливих.

Chat GPT-3 vs ChatGPT-4: 5 головних відмінностей

Розглянемо 5 головних відмінностей ChatGPT-4 від ChatGPT-3.5:

  1. Розуміння зображень. Під час презентації нової версії ШІ їй надали фото із кількома продуктами. GPT-4 не лише розпізнав їх, але й запропонував рецепт для їх використання. Також за свідченням розробників, штучний інтелект здатен розуміти навіть меми, пояснюючи, чому саме вони кумедні.  
  2. Здатність працювати з довгими текстами. GPT-4 отримав більшу пам’ять, яка дозволяє зберігати більш ніж 65 тисяч слів. Це сприяє його використанню задля створення великих текстів чи навпаки їх резюмування. Іншою перевагою є покращене розуміння контексту. Це дає можливість отримувати відповіді, що нагадують розмову зі справжньою людиною.
  3. Складність маніпулювання GPT-4. Протягом останніх років ШІ навчався правильно відповідати на не зовсім коректні питання користувачів. Це дозволяє його новій версії обробляти навіть невдало сформовані запити. Також стало складніше обдурити GPT-4 чи змусити його помилитися.
  4. Нові персоналії. Завдяки можливості змінити особистість ШІ можна отримувати більш персоналізовані відповіді.
  5. Багатомовні можливості. Нова версія штучного інтелекту здатна відповідати на запити вже 26 мовами. 

Як користуватися GPT-4

Наразі бот має можливість розмовляти українською.

Як користуватися GPT-4: платний сервіс ChatGPT Plus

Новим ChatGPT-4 поки що можуть користуватися лише підписники ChatGPT Plus – платного тарифу, який коштує $20.

Наразі Chat GPT-4 є чи не найкращою мультимодальною мовною моделлю штучного інтелекту, яка продовжує розвиватися не лише шляхом збільшення обсягу наявних можливостей, але й через покращення власної стабільності та безпечності використання. Однак, він все ще здатний генерувати неправдиві чи некоректні відповіді. Тож у компанії OpenAI попереду ще довгий шлях вдосконалення власного продукту.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.