Психологія

Стосунки на відстані під час війни: як зберегти любов крізь кілометри

24

Війна, що почалася в Україні 24 лютого, зруйнувала багато життів. Хтось втратив близьких, хтось дім, хтось роботу. Але насправді постраждалих більше, ніж говорить статистика. Більш ніж 40% пар роз’єдналися проти своєї волі: жінки були вимушені забрати дітей з небезпечних міст, а чоловіки або відправилися боронити країну, або залишилися вдома для військового резерву. В статті приведемо поради психологів, що дозволять зберегти стосунки на відстані під час війни, та навіть зробити їх краще.

Чи можна зберегти відносини на відстані

Чому стосунки на відстані – це важко

Стосунки на відстані – справжнє випробування для пари, особливо в тяжкий період, коли обидва партнери перебувають у стресі та цей стан підкреслюється фізичною дистанцією. Зазвичай партнери допомагають один одному переживати важкі емоції, але на відстані це робити складніше. Також неможливою стає фізична близькість, спільне дозвілля та спальні завдання, тобто все те, що зближує пару. Окрім цього тривогу викликає те, що люди не розуміють, коли зможуть знов побачитися.

Партнерам стає важко підтримувати один одного, а через небезпеку та постійний страх за майбутнє, стосунки взагалі відходять на другий план.

Перші тижні розлуки навпаки посилюють почуття, але потім виникає враження, що кожен в парі має своє життя. З’являється відчуття самотності, образи, страх втрати партнера. Через це виникає роздратування та постійні сварки. Щоб не втратити кохання варто знати, як підтримувати відносини на відстані, і саме про це поговоримо нижче.

Як підтримувати стосунки на відстані: головні лайфхаки

Психологи виділяють 5 лайфхаків, що допоможуть підтримати та навіть закріпити стосунки на відстані:

  1. Створіть ритуали. Регулярні ранкові повідомлення або вечері в ZOOM дають відчуття присутності партнера.
  2. Будуйте плани. У розмовах пригадуйте минули те плануйте майбутнє. Спільні мрії об’єднують.
  3. Говоріть про почуття. Ваші розмови не мають закінчуватися на обговоренні побутових тем. Завжди кажіть, як ви сумуєте та чекаєте зустрічі.
  4. Не критикуйте. На відстані дратування зростає і дуже легко посваритися. Але вам потрібно навпаки підтримувати один одного, слухати, співчувати та підбадьорювати.
  5. Обмежуйте обговорення новин. Намагайтеся не драматизувати ситуацію, бо спілкування з коханою людиною повинно викликати віру та надію, а не відчуття страху та безсилля.

Стосунки на відстані можуть бути кризою, а можуть навпаки перевести пару на інший рівень. Подолати кризу допоможе комунікація з близькості та правильне спілкування.

Регулярне спілкування в ZOOM допоможе зберігти відносини

Проте якщо в спілкування пари були проблеми до війни, то стрес лише підсилить цю проблему. Тому у цей час важливо чути партнера, намагатися не злитися та не знецінювати почуття. 

Більше корисних порад від психолога, як зберегти стосунки на відстані, можна побачити у відео:

Як зберегти стосунки на відстані: ще 2 правила

Насправді є лише 2 головних правила, які допоможуть зберегти відносини на відстані, і обидва вони стосуються комунікації.

Якісна комунікація – основа стосунків на відстані

Правило 1. Додайте інтимності розмовам

Перше правило – кажіть коханій людині менше фактів та більше думок і почуттів. Коли люди розмовляють телефоном під час війни, зазвичай розмова обмежується інформацією про безпеку, їжу, тепло та кількість повітряних тривог. Це цілком зрозуміло, бо зараз це головне, але якщо ви хочете зберегти стосунки на відстані, говорити треба про почуття.

Кажіть що завгодно, що ви сумували, що ви багато думали та переосмислили тощо. Кожна пара має інтимність в стосунках, і зараз, коли немає можливості торкатися один одного, треба передати цю інтимність в словах. Називайте один одного ласкавими прізвиськами, сюсюкайте, якщо робили це раніше, згадуйте лише ваші історії та жарти. Це зробить спілкування більш особистим. Не соромтеся і не думайте, що зараз не час для проявів почуттів.

Правило 2. Контролюйте емоції

Перше, що хочеться зробити під час розмови з коханою людиною – почати жалітися, плакати та навіть агресувати. Робити цього не можна, бо кожна ваша розмова має бути надихаючою та приємною. Пам’ятайте, що страшно всім, але саме зараз треба повністю взяти на себе відповідальність за своє життя. Особливо якщо раніше проблеми вирішував партнер. Це допоможе зменшити роздратування.

Якщо після розмови людина відчуває смуток, то якість розмови погана, а саме незадовільна якість комунікації призведе до погіршення стосунків. Коли людина відчуває спустошення після спілкування, поступово вона буде менше виходити на зв’язок, це захисна реакція психіки. Тож щоб не втратити стосунки під час війни, варто дуже багато уваги приділяти тому, які емоції ви даєте партнеру.

Навіть у мирний час стосунки на відстані називали не життєспроможними, тому зараз потрібно докласти зусиль, щоб кілометри не стали вам на заваді.

Що ще почитати...
s-w-i-f-t-.webp

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”. Під час пілотного...
ris-tse-universalniy-garnir-dlya-bagatoh-strav.webp

Як правильно варити рис

Рис – це одна з найпопулярніших круп у світі. Він є основним продуктом харчування в багатьох країнах, переважно Азії. Але вкрай популярний рис і в Європі. З рисом європейці познайомилися...
istoriya-azartnih-igor-nabagato-davnisha-nizh-mozhe-zdavatisya.webp

Історія гемблінгу: як усе починалося?

Гемблінг – це один із найпопулярніших у світі видів розваг. Зазвичай до гемблінгу відносять: лотереї, ставки на спорт, певні види карткових ігор, рулетку, ігрові автомати. І як би не здавалося,...
pravilna-gra-koloriv-dozvolyae-stvoryuvati-kontrasti-ta-aktsentuvati-pevni-detali-intereru.webp

Як правильно підібрати колір стін у квартирі

Від колірного рішення інтер'єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості...
audioknigi-tse-noviy-zruchniy-sposib-znayomstva-z-literaturnimi-tvorami-shcho-stae-dedali-populyarnim.webp

Де слухати аудіокниги українською: добірка сайтів і додатків

Аудіокниги – давно завоювали популярність в української аудиторії. Вони зручні та дають змогу насолоджуватися книжками в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад за кермом або під час тренування. Поступово...