Стан, коли немає сил навіть на найпростіші дії, відомий кожному. Він може виникнути через стрес, довгу емоційну напругу або нервове потрясіння. В такі моменти дуже важливо приділити собі увагу та попіклуватися про себе. Гарна новина в тому, що ви самостійно можете повернути себе у ресурсний стан, для цього у вас є необхідні навички та опори. Тож поговоримо про те, як відновити енергію та попередити емоційне вигорання.

Що таке ресурсний стан
В останні кілька років тему ресурсу регулярно підіймають не тільки психологи, а й блогери та звичайні люди. Ресурси – це життєві опори людини, які дозволяють закривати базові потреби, тобто безпеку, комфорт, існування в соціумі та самореалізацію. Виходячи з цього можна сказати, що ресурсність – це стан наповненості, спокою, гармонії та збалансованості. У такому стані людина почуває себе добре, відчуває сили та задоволеність життям.
Ресурс людини складається з декількох рівнів:
- Фізичний, тобто якісний сон, їжа, що задовольняє потреби, зручний одяг та відпочинок та задоволення.
- Психічний, тобто стійкість, спокій та розслаблений стан.
- Енергетичний, тобто збереження балансу.
- Духовний, тобто самореалізація, наявність хобі та улюбленої справи.
Коли один з рівнів залишається “пустим”, людина починає втрачати ресурс. Наприклад, це відбувається, якщо людина довго знаходиться в стресових умовах, відчуває страх за майбутнє, не має достатньої кількості грошей чи нормального відпочинку. Тож говорячи про те, як відновити внутрішній ресурс, треба поповнити всі рівні. Проте важко займатися поверненням у ресурсний стан, якщо людина не має на це енергії.
Радимо прочитати про ресурси людини більш детально за посиланням (цей лінк надан не на правах реклами).
Як відновити енергію: прості поради психологів
Способи відновлення енергії для кожної людини є унікальними, що підходить одному не підійде іншому. Наприклад, для однієї жінки кращим способом стане медитація, а іншій вона буде безкорисна.
Всі методи, як відновити енергію, можна розділити на 4 типи:
Типи для відновлення енергії | Характеристика типу |
---|---|
Фізичний | Тобто все, що пов’язано з рухом та навантаженнями. Танці, спортивний зал чи прогулянка – неважливо, головне, це рух. |
Розумовий | Може допомогти зупинити думки та заспокоїтися. Можна писати, читати книги чи розгадувати кросворди. |
Емоційний | Неважливо, що ви будете робити, головне, щоб це приносило позитивні емоції. Це може бути прогулянка, заняття творчістю, розмови з рідними тощо. |
Сенсорний | Це будь-які методи, що пов’язані з органами чуття. Наприклад, антистрес-іграшки, музика, масаж чи ароматерапія. Найпростіший сенсорний спосіб відновлення енергії – час з домашніми улюбленцями. |

Тож обирайте свій спосіб відновлення енергії та пам’ятайте, що за чорної смугою завжди йде біла.
Корисне відео, що допоможе тим, хто відчуває спустошення через війну:
Чому небезпечно залишатися у стані вигорання
Емоційне вигорання – синдром постійної втоми та виснаження, який з часом прогресує. Раніше вважалось, що вигорання є проблемою лише тих, хто забагато часу приділяє роботі, але так само можна назвати стан, що виникає в наслідок тривалого стресу.

Якщо ви відчуваєте, що знаходитесь у нересурсному стані, або у стані вигорання, обов’язково треба знайти, як поновити енергію.
Це важливо, бо тривале відчуття виснаження призводить до фізичного безсилля. І чим далі, тим важче буде повернутися до звичайного життя. Знаходження в нересурсному стані може призвести до серйозних психологічних проблем та проблем зі здоров’ям. Це легко пояснити – емоційне виснаження додає напруженості та стресу, який, як відомо, негативно впливає на організм в цілому. Тож якщо ви відчуваєте виснаження, знайдіть спосіб підзарядитися. Важливо як найшвидше усвідомити проблему та поповнити енергетичний запас.
Щоб бути у ресурсі кожного дня, читайте психологічні поради. Це не реклама, ми просто ділимося корисною інформацією.