Психологія

Чи доречно святкувати Новий рік під час війни

58

Наближається Новий рік, але чи доречно його святкувати в Україні, де вже майже 10 місяців триває війна? Люди вагаються, чи варто святкувати, коли на Сході тривають запеклі бої, а всій Україні загрожує тотальний блекаут. Коли багато наших громадян втратили близьких чи домівки та взагалі не зрозуміло, як пережити цю зиму.

Звичайно, зараз мало хто має святковий настрій. Важко планувати святкове меню, прикрашати житло та купувати подарунки, коли кожен день українці переживають біль втрати та чекають чергових обстрілів.

Проте разом з війною триває і життя, яке несе в собі радісні та світлі моменти. Про те, чи варто святкувати Новий рік під час війни, розповіли психологи.

Святкувати Новий Рік чи ні – вибір кожного українця

Святкувати Новий Рік чи ні – думка психологів

Спеціалісти вважають, що свято у такий важкий час подарує людині моменти радості та дасть сили боротися далі. Коли люди живуть у постійному стресі, їм конче необхідні моменти радості. Бо саме вони штовхають людей до ухвалення рішень, які зберігають життя та дають мотивацію діяти. Так запрограмований мозок: він постійно шукає джерело радості та задоволення, і саме ці емоції допомагають жити далі не дивлячись на зовнішні обставини.

Тобто на думку спеціалістів, відзначати Новий рік під час війни потрібно, це збереже психіку людини та допоможе перемикнути вектор уваги, відволіктися від важких новин.

Окрім того, святкування Нового року, купівля подарунків та прикрашання ялинки є звичними ритуалами, збереження яких корисно для емоційного стану дітей. Для дитини такі події є опорою, вони допоможуть адаптуватися до нової реальності.

Коли людина, доросла чи дитина, потрапляє у важку, кризову ситуацію та переживає стрес – саме приємні події та звичні ритуали допоможуть нормалізувати емоційний стан. Тож з цієї точки зору відзначати Новий рік під час війни необхідно.

Потрібно святкувати Новий Рік заради дітей

Як святкувати Новий рік 2023 в умовах війни

Проте краще не влаштовувати гучних гулянь, які можуть образити чи засмутити інших людей. Психологи стверджують, що святкувати треба з урахуванням часу, в якому ми живемо. Кращим варіантом буде родинне застілля в вузькому колі. І звісно, ніяких салютів та петард.

Дивіться відео, як святкувати Новий Рік під час війни

Що робити, якщо святкувати не хочеться?

Але якщо ви не хочете ставити ялинку, готувати святковий стіл та навіть купляти подарунки – святкувати Новий рік не потрібно. Варто орієнтуватися на власні відчуття, змушувати влаштовувати собі та близьким свято не потрібно.

Святкувати Новий рік не обов’язково

Враховуючи умови, в яких живуть українці, святковий настрій є скоріш виключенням, більшість людей його не має. І це нормально, якщо зараз ви переживаєте біль чи горе, не треба намагатися створити веселий настрій. Дозвольте собі пережити внутрішні відчуття так, як це зараз необхідно.

Якщо ви хочете відволіктися від новин, хочете свята, або маєте дитину, якій потрібна допомога у стресовому стані – святкувати Новий рік під час війни потрібно. Але якщо такого бажання немає – не змушуйте себе це робити.

І на останок. Українці зараз розділилися на 2 табори. Хтось вважає, що святкувати Новий рік зараз – це знущання з військових, а хтось впевнений, що це необхідно. Але нагадуємо, що у нас немає права засуджувати один одного, кожна людина має право вибору.

Що ще почитати...
s-w-i-f-t-.webp

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”. Під час пілотного...
ris-tse-universalniy-garnir-dlya-bagatoh-strav.webp

Як правильно варити рис

Рис – це одна з найпопулярніших круп у світі. Він є основним продуктом харчування в багатьох країнах, переважно Азії. Але вкрай популярний рис і в Європі. З рисом європейці познайомилися...
istoriya-azartnih-igor-nabagato-davnisha-nizh-mozhe-zdavatisya.webp

Історія гемблінгу: як усе починалося?

Гемблінг – це один із найпопулярніших у світі видів розваг. Зазвичай до гемблінгу відносять: лотереї, ставки на спорт, певні види карткових ігор, рулетку, ігрові автомати. І як би не здавалося,...
pravilna-gra-koloriv-dozvolyae-stvoryuvati-kontrasti-ta-aktsentuvati-pevni-detali-intereru.webp

Як правильно підібрати колір стін у квартирі

Від колірного рішення інтер'єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості...
audioknigi-tse-noviy-zruchniy-sposib-znayomstva-z-literaturnimi-tvorami-shcho-stae-dedali-populyarnim.webp

Де слухати аудіокниги українською: добірка сайтів і додатків

Аудіокниги – давно завоювали популярність в української аудиторії. Вони зручні та дають змогу насолоджуватися книжками в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад за кермом або під час тренування. Поступово...