Здається що ті, хто перебуває у щасливих стосунках, знають якісь секрет. Такі пари можуть зберегти стосунки на відстані, не дратують один одного і не сваряться.
Як кажуть психологи, фундаментом щасливих стосунків є щирість та відсутність марних сподівань, що партнер зміниться. Що це значить і які ще секрети щасливих стосунків існують, пропоную розібратися.
5 мов любові Гері Чепмена
Розмовляти, хвалити, проводити час разом, робити подарунки, обіймати та торкатися одне одного – це те, як ми проявляємо наше кохання. Але не завжди нашу мову любові розуміє партнер. Психологія стосунків каже про те, що розмовляти треба завжди.
Письменник, психолог та пастор Гері Чепмен багато років тому написав книжку, яка пояснила, чому іноді стосунки не складаються. Причина – неспівпадіння мов любові, тобто того, як наші партнери проявляють своє кохання і як ми того потребуємо.
Мови любові:
- слова (похвала);
- час (проводити його разом);
- подарунки;
- допомога;
- обійми.
Поговоріть із коханими та знайдіть свою унікальну мову кохання, що буде звучати у ваших стосунках.
Відео з порадами психолога “Як побудувати здорові стосунки”
Хочете здорові та щасливі стосунки – обирайте адекватного партнера, який із самого початку відносин вас поважає, приділяє вам увагу, уникає маніпуляцій та токсичності у спілкуванні, має здорову самооцінку та не йде шляхом самознищення.
Гра в “рятівника, тирана та жертву” ще у 1968 році була описана Стівеном Карпманом в його теорії “трикутника Карпмана”, де він яскраво пояснив мотиви тих, хто завжди готовий врятувати, хто їх тиранить та хто завжди демонструє поведінку жертви.
Якщо стосунки побудовані на жалості, намаганнях врятувати алкоголіка чи іншу токсичну особистість, на бажанні у будь-який спосіб змінити партнера (намагання “спричинити добро”) то це не здорові стосунки і потрібно йти до психолога і розбиратися, чому ви обираєте такий сценарій і таких партнерів.
5 секретів щасливих стосунків в парі
Що ж говорять відомі психологи, такі як Карен Хорні, Мартін Селігман, Джонатан Хайд про секрети побудови щасливих стосунків:
- Вміння розмовляти зі своїм партнером – головний аспект стосунків. Необхідно навчитися обговорювати як проблеми, так і мрії і цілі на майбутнє. Тільки так ви будете розуміти потреби та відчуття один одного.
- Щирість і відкритість. Бути щирими у своїх емоціях і їх вираженні. Замість пасивної агресії і маніпуляцій прямо і чесно сказати про те, що відчуваєте.
- Мати однакові цілі на майбутнє. Не має сенсу намагатися побудувати стосунки із людиною, якщо ви хочете мати дітей, а партнер взагалі не збирається стати батьком чи матір’ю. Теж саме стосується будь-яких інших важливих моментів, починаючи від країни проживання, сімейного бюджета чи виховання дітей.
- Проводити час разом. Важливість цього пункта складно переоцінити, бо якщо згадати пандемію і сімейні пари, які опинилися разом вперше за багато років, то цей іспит близькістю витримали далеко не всі. Щоб не стати чужими один одному і не жити у шлюбі як сусіди, потрібно проводити час разом.
- Насолоджуватися дрібницями. Вміння цінити обійми, чашку кави і затишну розмову, теплу ковдру та улюблений фільм надають гарного присмаку життю і буття разом перетворюється на задоволення.
Вміння розмовляти та розуміти свого партнера є ключовим, що забезпечує довготривалість стосунків. Бажання щиро та відкрито говорити та проявляти свої почуття дозволяє уникнути пасивної агресії та напруження у стосунках.
Цінуйте моменти близькості та можливість набутися разом із близькими, бо час спливає і не існує нічого вічного у цьому світі.