Психологія

5 дієвих способів знайти натхнення і повірити в себе

60

Віра в себе та натхнення тісно пов’язані між собою, бо якщо людина не певна, що її творчість чи результат її зусиль комусь потрібні, вона втрачає наснагу до життя та сенс щось створювати.

Впевненість у собі: що впливає і як повернути

Що ж потрібно зробити, щоб повірити у себе та повернути собі натхнення. Роздивимося проблему з усіх боків.

Чому ми втрачаємо віру в себе

Головна причина – це розчарування в собі й своїх здібностях. Митець, який отримує негативні чи знецінюючі коментарі про свою творчість. Юна художниця, яка чує від батьків “Йди краще зроби домашнє завдання!”. Автор-початківець, який отримує відмови від видавництва. Закохана людина, яка робить все, щоб партнер був з нею щасливий і дізнається про зраду. Менеджер, що 5 років працював мов проклятий не отримує бажане підвищення та ще й дізнається, що “погано старався”.

Знецінення результатів наших зусиль знищує в нас відчуття опори, ми починаємо відчувати, що ми – ніщо, бо у свою роботу, творчість чи відносини ми вкладаємо самих себе, відкриваємо своє потаємне. Ми вразливі, коли бажаємо прийняття та ухвали.

Відео з порадами психолога як не втратити віру в себе

Віра в себе повинна ґрунтуватися не на оцінках оточення, а тому, що відчуваєте ви самі, на любові до себе і своєї “творчості”.

Почніть з того, що станьте для себе дбайливим і люблячим батьком. Візьміть за правило хвалити себе декілька разів на день, почніть давати відсіч тим, хто постійно знецінює вас, навіть якщо це кохана людина чи батьки.

Знайдіть час і зверніться до психолога, бо питання віри в себе і самооцінка пов’язані та майже завжди фундамент не любові до себе був закладений ще у дитинстві й з цим треба розбиратися.

Як повернути віру у себе

Віра в себе: як на неї впливає оточення та стан здоров’я

Для того, щоб відчути віру в себе і свої сили, потрібна підтримка оточення, турбота про своє психічне здоров’я та фізичний стан, нові позитивні враження й особисте  визнання своїх зусиль цінними.

Позитивне оточення

Є старе прислів’я про бісер і свиней, так от потрібно виносити себе та свої досягнення на розсуд натовпу. Творіть у колі однодумців. Прискіпливо обирайте тих, кому ви відкриваєте двері у своє життя.

Більшість людей будує життя “зі страху”, коли вони щось роблять, щоб “не померти з голоду”, “щоб на старості було кому склянку води подати”, “краще мала зарплата, але стабільна” і тому завжди готові розповісти вам, чого у вас нічого не вийде.

Спілкуйтеся з однодумцями й тими, в кого схожі цілі та погляди на життя. 

“Важливі люди”

За життя ми призначаємо на посаду “важливих людей” у нашому житті значну кількість людей. Більшість з них байдужі до нас, частина готова знецінити все, що ми робимо і тільки незначна кількість позитивна і готова підтримати нас.

Як мінімум раз на пів року потрібно проводити “аудит” свого оточення та “важливих людей” і прибирати з нього всіх, хто транслює негатив та знецінення. Якщо токсичними виявляються родичі чи кохані, зробіть спробу пояснити їм свої почуття і попросіть так не робити.

Зверніться до психолога і розберіться з тим, чому ви дозволяєте так із собою поводитися і почніть відстоювати свої кордони. 

Фізичний стан

Погане почуття призводить до посилення депресії, зниження життєвого тонусу і не дає змогу рухатися у напрямку своїх цілей.

Тому відвідайте лікаря, почніть робіть хоч руханки та приймати вітаміни, гуляйте пішки перед сном.

Як тільки фізичний стан почне поліпшуватися й ви знов відчуєте смак до життя.

Психічне здоров’я

У нашому житті вистачає стресу і токсичного оточення, а зараз ще і війна додала навантаження на психіку.

Тому потрібно дбати про себе, звертаючи увагу на свої почуття і за потреби звернутися до психолога, тим більш що багато спеціалістів зараз працюють безплатно.

Медитація, релаксація, спілкування з домашніми улюбленцями, нові позитивні враження це все додатковий ресурс і підтримка нашого здоров’я.

Турбота про себе це найважливіший аспект віри й любові до себе. Якщо ви гарно почуваєтеся і виглядаєте, перебуваєте в колі друзів і відчуваєте підтримку однодумців, то у вас не буде ґрунту для вирощування негативу та сумнівів у собі.

Натхнення також важливий аспект нашого буття, бо воно дозволяє перетворювати на шедевр будь-що, починаючи від вареників і макіяжу і закінчуючи проєктом на роботі.

Шукаємо натхнення: мистецтво, музика та визначні особистості

5 способів знайти натхнення

Існує багато способів надихнути себе на досягнення чи творчість. Я хочу зупинитися на безплатних чи майже безплатних.

“Зірки” своєї справи

Шукаємо собі приклад, ментора чи професіонала, на якого можна рівнятися і вивчати його історію успіху. Дізнаємося про його шлях до успіху, особливо про факапи та труднощі й що людина зробила з цим.

Мрії збуваються

Виконайте психологічну вправу “100 бажань” і оберіть декілька пунктів, які ви здійсните у найближчі три місяці. Це може бути “як нагорода собі за….”, подарунок на свято чи просто нові враження, що надають смак життю.

Книжки

У кожного з нас є люди, якими ми захоплюємося. Читайте про них та якщо хтось з них пише, то і їх творчість, дивіться інтерв’ю, дізнавайтеся про те, що і хто цікавий їм і дізнавайтеся про теж саме.

Якщо у вас є перелік книжок (а іноді це вже придбані книжки), що чекають “коли буде час”, то він настав. Проведіть такий собі челлендж – читати щонайменше одну книжку на тиждень.

Це розширює наш кругозір, в нас з’являються нові ідеї й навіть покращується якість життя.

Відвідуємо арт заходи

Навіть під час війни у містах працюють виставки, проводять безплатні або благодійні музичні заходи, центри молоді та інші благодійні організації проводять різні лекції, екскурсії, творчі зустрічі.

Якщо шукаєте нові цікаві знайомства, однодумців та хочете побачити щось красиве та незвичне, то це для вас.

Тіло нам допоможе

Стрес впливає на наше тіло, ми починаємо “кам’яніти”, бо так тіло реагує на психічні процеси і якщо повернути тілу відчуття, почати знову рухатися, то і наснага до життя відновиться.

Тому шукаємо у місті будь-які заходи з “тілесної терапії”, танців, йоги, автентичного руху чи контемпу і йдемо це все пробувати.

Якщо є фінансова можливість, відвідуємо масаж, краще курс релаксуючого та курс вісцерального масажу.

Такі прості речі здатні значно поліпшити наш настрій, відновити наснагу до життя і підштовхнути до нових звершень, повернувши нам натхнення.

Шукайте свої засоби, експериментуйте і найголовніше, робіть це все із задоволенням і натхнення обов’язково повернеться у ваше життя.

Що ще почитати...
s-w-i-f-t-.webp

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”. Під час пілотного...
ris-tse-universalniy-garnir-dlya-bagatoh-strav.webp

Як правильно варити рис

Рис – це одна з найпопулярніших круп у світі. Він є основним продуктом харчування в багатьох країнах, переважно Азії. Але вкрай популярний рис і в Європі. З рисом європейці познайомилися...
istoriya-azartnih-igor-nabagato-davnisha-nizh-mozhe-zdavatisya.webp

Історія гемблінгу: як усе починалося?

Гемблінг – це один із найпопулярніших у світі видів розваг. Зазвичай до гемблінгу відносять: лотереї, ставки на спорт, певні види карткових ігор, рулетку, ігрові автомати. І як би не здавалося,...
pravilna-gra-koloriv-dozvolyae-stvoryuvati-kontrasti-ta-aktsentuvati-pevni-detali-intereru.webp

Як правильно підібрати колір стін у квартирі

Від колірного рішення інтер'єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості...
audioknigi-tse-noviy-zruchniy-sposib-znayomstva-z-literaturnimi-tvorami-shcho-stae-dedali-populyarnim.webp

Де слухати аудіокниги українською: добірка сайтів і додатків

Аудіокниги – давно завоювали популярність в української аудиторії. Вони зручні та дають змогу насолоджуватися книжками в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад за кермом або під час тренування. Поступово...