Хто-б міг подумати, але не тільки визначні події та шановані професії мають власний “червоний день календаря”. Наші улюблені домашні пухнастики також можуть похизуватися, адже 17 лютого міжнародний День кота.

Пропонуємо розібратися з цим незвичайним святом. Звідки воно виникло, як його відмічати та які існують традиції, пов’язані з Всесвітнім Днем котів.
Коли і де виник День котів
Вперше окремий день для вшанування пухнастих улюбленців запропонувала впровадити італійська журналістка Клаудія Анжелетт у 1992 році. Вона провела народне опитування і зі значним відривом перемогла саме ця дата. Тому з того часу 17 лютого – День котів.
Хоча свято дуже миле, але запроваджене воно в пам’ять про сумні події. У часи Середньовіччя існувала така практика – полювання на відьом. Це пов’язано з діяльністю інквізиції та її боротьби з єресями.
Жінок, яких звинувачували у відьомстві спалювали на вогні. А хто найвідоміший супутник відьми – кіт. Особливо дісталося чорним котам. За часів інквізиції люди знищили безліч ні в чому не винних чорних котів.

Як відсвяткувати День Кота
У Європі в цей день прийнято влаштовувати різноманітні благодійні та розважальні заходи: котячі виставки та конкурси, збори пожертв для притулків та на допомогу бродячим котикам.
17 лютого свято, яке сповнене любові та ніжності до пухнастих бешкетників. Тому це ідеальний день, щоб взяти додому котика з притулку. Це цілком безпечно, адже там тварин стерилізують, доглядають та ставлять їм всі необхідні щеплення. Подаруйте дім котику, ви точно про це не пошкодуєте.
Цікаве про котів
Пропонуємо вам кілька цікавих фактів про котів, які ви навряд би загуглили.
Є така наука дактилоскопія. Вона вивчає відбитки пальців. Як ми знаємо у всіх людей вони різні. Так само і в котів, але відбитки не пальців, а носиків – в кожного унікальний.
Є повір’я, що котик відчуває де в людини болить і лягає туди, щоб зменшити біль. Це неправда. Насправді, коти відчувають підвищення температури тіла у місці запалення і лягають туди, бо там тепліше.
Але пухнасті справді лікують і це науково доведений факт. Фелінотерапія – це методика профілактики та терапії за допомогою взаємодії з котами. Допомагає при артрозі, артриті, циститі та ще деяких захворюваннях. І звичайно чудовий засіб від стресу.
17 лютого в Україні
Насправді у цей день в Україні відзначають одразу кілька свят. Одне з них – День спонтанного прояву доброти. Це свято доволі “молоде”, але вже встигло прижитися на теренах нашої Батьківщини.
Його мета – нагадати людям, що дарувати радість просто і кожен на неї заслуговує. Необов’язково творити якесь “масштабне добро”, можна просто привітати близьких, пожертвувати у благодійний фонд чи банально перевести бабусю через дорогу.
День спонтанного прояву доброти ідеально поєднується з міжнародним Днем котів, адже на турботу та увагу заслуговують не лише люди, а й брати наші менші.
Отже, 17 лютого – день, коли варто відкрити сердце та подарувати трохи тепла оточуючим: людям та тваринам.