Мабуть кожен чув про чудодійні ефекти термальних джерел – омолодження шкіри, лікування суглобів тощо. Такі є і в Україні. Найпопулярніші напевно у Карпатах, але термальні джерела розташовані у різних куточках країни.

Пропонуємо підбірку ТОП-3 термальні джерела України – де розташовані та які цілющі властивості мають.
Що таке термальне джерело?
Перш ніж вирушати до українських термальних джерел, потрібно розібратись що це взагалі таке.
Термальне, а точніше геотермальне джерело – це вихід на поверхню підземних вод, які мають температуру понад 20 ℃. Вода нагрівається завдяки магматичним інтрузіям (застигла, але все ще гаряча магма), тому найчастіше термальні джерела зустрічаються поблизу вулканів.
Води геотермальних джерел завжди багаті на мінерали, але хімічний склад у всіх різний, тому перед відвідуванням рекомендуємо детально ознайомитись з особливостями конкретного джерела.
Термальні джерела України
Геотермальне джерело Велятино
Велятино – невелике село Хустського району на Закарпаччині. Саме там розташоване популярне термальне джерело – у підніжжя гори Олексинець.

Вода цього джерела багата на йод та бром, тому чинить заспокійливу дію на організм людини, а також допомагає при хворобах дихальних шляхів та серцево-судинних захворюваннях.
Звичайно, там збудували оздоровчий центр – “Теплі води”(не реклама), тому скупатися можна цілком цивілізовано. Природне джерело дуже гаряче ( +40℃ – +60℃), тому перед використанням воду охолоджують до приємних +30℃.
Берегово – термальне джерело
На території спортивно-навчального комплексу “Закарпаття” у Берегово розташований відкритий термальний басейн, користуватися яким можна весь рік. Його наповнює вода з гейзера на глибині понад 1000 метрів.

Через високий вміст кремнію, азоту, вуглецю, хлору та натрію води джерела чудово допомагають при серцево-судинних захворюваннях, порушеннях роботи опорно-рухового апарату та при розладах нервової системи.
Температура бассейну – +33℃. Вода виглядаю каламутною, але це виключно через високий вміст мінералів. Лікарі не рекомендують приймати ванни у термальних басейнах більше двох годин на день.
Гаряче джерело в Щасливцево
Щасливцево – населений пункт на берегу Азовського моря. Саме там розташована свердловина, з якої добувають термальну воду багату радоном. Це дає ефект так званої “корисної радіоактивності”.

Купання в цьому геотермальному джерелі показане людям з серцево-судинними захворюваннями, ураженнями шкіри – псоріазом, вугревою хворобою тощо, а також порушеннями метаболізму та ендокринної системи.
Вхід на територію безкоштовний, тому скупатись може кожен охочий. Зі свердловини вода поступає у три басейни поступово охолоджуючись від +70℃ до +30℃.
Отже, термальні джерела не рідкість в Україні – ми назвали лише найпопулярніші. Мінералізована вода благотворно впливає на організм людини, поліпшуючи самопочуття. Важливо, термальні джерела – не панацея, не нехтуйте призначеннями лікарів.