Про життяТуризм

Найкращі замки України, які варто відвідати

98

Туристів завжди приваблюють середньовічні замки. Ці творіння людського розуму вражають своєю таємничістю і міццю, не кажучи вже про багату цікаву історію. До того ж середньовічні замки вже не виконують своїх прямих функцій – у них ніхто не живе, і тим паче не воює. Сьогодні всі замки переобладнано в музейні комплекси, що дає можливість не просто насолоджуватися архітектурою, а й ближче познайомитися з побутом і культурою минулих епох.

Одні з найпопулярніших визначних місць це замки України, яких збереглося чимало

Україна рідко асоціюється з масштабними фортецями та середньовічними замками, проте в Україні збереглося безліч подібних пам’яток архітектури, тому любителям історії та середньовічної естетики не потрібно їхати далеко, а завдяки сучасним технологіям їхати не потрібно зовсім. Про найзнаменитіші та найкрасивіші замки України ми розповімо нижче.

Відео про замки України

Україна в Середні віки займала найважливіше стратегічне положення на перехрестях торгових шляхів. До того ж місцева аристократія також була досить заможною і впливовою, а тому на території України було побудовано безліч захисних споруд, які заведено називати замками, хоча і не всі з них були замками в повному розумінні слова. Наприклад, величний замок в Ужгороді. Дізнайтеся більше про них із відео нижче.

Замки України які обов’язково варто відвідати

На жаль, час не пощадив більшість середньовічних будівель України. Але, все ще залишилися об’єкти, які можуть розповісти багату історію нашого краю.

Аккерманська фортеця

Одна з найдавніших і найбільша зі збережених фортець на території України. Знаходиться в місті Білгород-Дністровський, Одеської області. Вражає насамперед своїми масштабами:

  • Площа – понад 9 гектарів;
  • Загальна тривалість стін – понад 2 кілометри;
  • Товщина стін – до 5 метрів.

Аккерманська фортеця розташована на березі Дністровського лиману, та вражає своїми маштабами

Крім того, на території фортеці розташований справжній культруно-розважальний комплекс, до якого входять музеї та різноманітні атракціони, пов’язані із середньовіччям. Так, наприклад, ви можете постріляти з арбалета, відвідати музей або навіть камеру тортур.

Замок Любарда

Ровесник Аккерманської фортеці, хоча побудований на місці більш раннього об’єкта. Знаходиться в місті Луцьк Волинської області. Замок був названий на честь свого першого власника, лицаря-хрестоносця Конрада Любарда, який отримав замок 1340 року. У наступні століття замок був власником різних аристократичних родів і феодалів, які постійно покращували та модернізували його.

Замок Любарда є однією з головних туристичних визначних пам'яток міста Луцька

Замок Любарда був зруйнований і відновлений кілька разів у своїй історії. Він був сильно пошкоджений під час Другої світової війни, але його відновили в 1950-х роках. Сьогодні замок Любарда є однією з головних туристичних визначних пам’яток міста Луцька. У замку також організовано музейний комплекс, з великою експозицією побуту Середніх віків.

Кам’янець-Подільська фортеця

Вона була побудована в 14 столітті на скелях, що оточують місто, і була однією з найважливіших фортець на західних кордонах Київської Русі та Польщі. На сьогодні Кам’янець-Подільська фортеця – одна з найвідвідуваніших, і одна з найкрасивіших з точки зору архітектури.

Кам’янець-Подільська фортеця знаходиться в історичному центрі міста, та є одним з найкрасивіших замків України

Усередині фортеці знаходяться різні пам’ятники і визначні пам’ятки, включно з Собором Вознесіння Пресвятої Богородиці, костелом Святого Петра і Павла та музеєм. Фортеця була занесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 1999 року як частина історичного центру Кам’янця-Подільського.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.