Зараз, коли енергосистема України знаходиться під постійним тиском через ворожі атаки, перепади напруги не рідкість. Багато людей стикаються з цією проблемою. Від перепадів напруг потерпає побутова техніка – всього за один стрибок показників може згоріти купа домашніх електроприладів.

Чи потрібен стабілізатор напруги для дому: основні правила вибору

Щоб уникнути трагічної загибелі техніки та дорогого ремонту, треба встановити стабілізатор напруги. Пропонуємо розібратись як вибрати стабілізатор напруги, які бувають види стабілізаторів та на що звернути увагу в першу чергу.

Що таке стабілізатор напруги та як він працює?

Стабілізатор напруги – це пристрій, призначений для автоматичного регулювання напруги до стандартних показників (220 В). 

Принцип його роботи простий. Прилад відстежує коливання вхідної напруги та передає сигнал на трансформатор чи інвертор (залежить від виду), який зменшує або збільшує цей показник до стандартного значення. 

Що треба знати перед візитом до магазину?

Головний параметр цього приладу – його потужність. Щоб придбати правильний стабілізатор напруги, потрібно підрахувати кількість приладів, які будуть до нього підключені. 

Просумуйте потужність усіх приладів та додайте ще 20%-30% від результату (прозапас) – це буде необхідна потужність стабілізатора для вашого дому.

Є й інший спосіб, якщо планується підключати всі електроприлади в домі, – візьміть значення вхідного амперажу автомата та помножте на 220. 

Види стабілізаторів напруги

Існує три види стабілізаторів напруги: релейні, симісторні та інверторні.

Релейні стабілізатори

Це найдешевший вид. На свою ціну він цілком пристойний, але є декілька нюансів. Головний недолік – деталі швидко зношуються. В середньому їх доведеться міняти раз в чотири-п’ять років. 

Симісторні стабілізатори

Це найпопулярніший вид. Вони доволі дорогі, але воно того варте. Симісторний стабілізатор гарно реагує на вхідні перепади напруги. Він доволі довговічний, адже деталі майже не зношуються під час експлуатації – прослугує до 13 років. 

Ще один вагомий плюс симісторного стабілізатора, особливо для використання в домі, – його майже не чутно.

Інверторні стабілізатори

Цей вид найбільш надійний та довговічний. Завдяки подвійному перетворенню напруги, на виході завжди стабільні 220 В. Вони дуже компактні та майже безшумні. Середній строк служби інверторного стабілізатора – 20 років. Звичайно, коштують вони відповідно.

Кількість фаз стабілізатора

Електромережі бувають однофазні (220 В) та трифазні (380 В). Зазвичай, вся побутова техніка працює за напруги 220 В, тобто від однофазної мережі. Відповідно для домашнього користування потрібен однофазний стабілізатор.

Як точно не помилитися

Найкращим рішення буде проконсультуватися зі спеціалістом.

Оскільки неправильний вибір стабілізатора може як мінімум бути даремно витраченими грошима, а як максимум – зіпсованою технікою.