Колір є одним з основних прийомів створення інтер’єру. Саме колір зробить інтер’єр індивідуальним і пожвавить простір. Кольором можна зонувати приміщення, підкреслити висоту стелі, виділити акцентну стіну. Робота кольором завжди творчість. Вибір конкретного сполучення кольорів залежить перш за все від дизайнерських ідей, та стилю ремонту, який ви обрали.
Правильне поєднання кольорів
Головне, щоб кольори інтер’єру створювали певний настрій і загальне враження гармонії. Та все ж існують певні закономірності поєднання кольорів в інтер’єрі. Ознайомитися з деякими з них допоможуть поради дизайнерки Людмили Бойко.
Як поєднувати кольори в інтер’єрі
Правильне поєднання кольорів дає змогу створювати гармонійні інтер’єри. Однак є певні якщо не правила, то варіанти створення колірного сценарію. Розглянемо деякі з них.
Монохромний інтер’єр
Для створення монохромного інтер’єру використовують один колір у різних відтінках. Приміром – стіни світло-сірі, меблі темно-сірі, текстиль у сірих тонах з малюнком або без. Для монохромного інтер’єру зазвичай використовують спокійні кольори – сірий, бежевий, білий, жовтий і будь-які інші кольори в спокійних відтінках. Більш активні відтінки цих кольорів використовують як акценти – для меблів, текстилю або оформлення акцентної стіни. Всупереч стереотипу, правильно оформлений монохромний інтер’єр не нудний і не одноманітний, він спокійний і гармонійний.
Градієнт, або ефект омбре
Один із варіантів монохромного колірного рішення – градієнт. Він настільки незвичайний, що дозволяє виділити його в окрему категорію. Градієнт, або ефект омбре – це м’який перехід від темного відтінку кольору до світлого. Для омбре не варто застосовувати занадто яскраві відтінки. Цей варіант вимагає м’яких колірних рішень. Градієнт можна застосовувати як на стінах приміщення, так і на меблях, текстилі. Це сміливе і самодостатнє колірне рішення, таке приміщення не вимагає химерних меблів і аксесуарів.
Кольорове коло
У дизайні існує колірне коло. Правило створення інтер’єру з використанням колірного кола полягає в тому, що, вибравши вподобаний відтінок, ми використовуємо 2 сусідні з цього кола. Наприклад, вам подобається бузковий колір. Це означає, що крім нього, використовувати можна лавандовий і ліловий. Можна доповнити кораловий помаранчевим і жовтим.
Кольорові контрасти
Ще один сміливий прийом колірного рішення інтер’єру – використання контрастних кольорів. В інтер’єрах у стилі лофт мають оригінальний вигляд класичні чорний і білий на тлі бетонних або цегляних стін. Іншим варіантом контрасту є поєднання соковитих тонів – жовтого і коричневого, червоного і синього. При цьому один із кольорів можна використовувати тільки в деталях.
Основний колір
В інтер’єрах часто використовують один основний колір. У тренді відтінки сірого. Щоб кімната не була нудною, її насичують деталями різних кольорів. Такі інтер’єри виходять спокійними і затишними. Їх легко освіжити, змінивши аксесуари та текстиль. Це дуже вигідний колірний сценарій.
Об’єднавчий колір
Вибирають яскравий відтінок, який подобається мешканцям, і його впроваджують в інтер’єр невеликими плямами, об’єднуючи його.
Кольори улюбленої картини
У такому колірному сценарії на стіну вішається картина або панно, а в інтер’єрі використовують кольори, присутні на полотні. Можна піти від зворотного – зібрати інтер’єр з наявних предметів і зробити панно, в якому всі кольори цих предметів будуть використовуватися. Таким чином, гармонія буде досягнута.