Від колірного рішення інтер’єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості приміщення, призначення приміщення.
Особливості вибору кольору стін для квартир
Існує низка критеріїв, за якими легко підібрати колір стін у квартирі. Вони допомагають робити наше житло гармонійнішим, підкреслюючи індивідуальність господарів. Критерії ці легкі для сприйняття, і, дотримуючись їх, легко створити інтер’єр мрії. Кілька порад від дизайнера Людмили Бойко допоможуть вам впоратися із завданням вибору кольору стін у квартирі.
Як підбирати колір для ремонту своєї квартири
Вибір кольору залежить від низки факторів, і завжди робота з кольорами є роботою творчою. Проте є низка універсальних правил яких слід дотримуватися, коли створюєте дизайн-проєкт вашого ремонту.
Пропорції
Щоб інтер’єр склався, потрібно дотримуватися правила 60-30-10%. 60% кольору має бути основним, 30% відводиться додатковому кольору, 10% має припадати на акцентні кольори. Цього правила слід дотримуватися і в приміщенні з акцентною стіною. Якщо акцентна стіна великої площі, меблі та текстиль краще підібрати в основному кольорі, тоді гармонія буде дотримана. Акцентні кольори можуть бути як завгодно яскравими, головне – вони лише вкраплення в основний і додатковий кольори.
Призначення приміщення
Залежно від призначення приміщення змінюється критерій підбору кольору стін. У вітальні колір стін може бути більш інтенсивним, спальня вимагає спокійних пастельних відтінків. Дитяча має бути пофарбована в життєрадісні кольори. Господарські приміщення мають бути пофарбовані в практичні кольори. Колір створює певний настрій, і підбирати його треба залежно від темпераменту людей, які проживають у квартирі.
Природні поєднання
У природі є колірні закономірності – земля темна, небо світле, дерева середніх відтінків. Якщо не впевнені у виборі, дотримуйтесь природи – темна підлога, світла стеля, середньої інтенсивності забарвлення стін. При цьому колір стін може бути вашим улюбленим, але не темним і не дуже світлим. Успіх гарантовано.
Асоціації
При визначенні кольору стін приміщення орієнтуйтеся на асоціації, які у вас викликає той чи інший колір. Любите море – ваш колір бірюзовий, сміливо використовуйте його в спальні. Приємні емоції викликає степ – пофарбуйте стіни в колір стиглої пшениці, але дещо світліше.
Візуальні ефекти
Світлі пастельні тони роблять будь-яке приміщення більшим. У невеликих кімнатах слід використовувати саме світлі тони: бежевий, персиковий, різні відтінки жовтого. Темні тони звужують простір і підходять для великих приміщень.
Ступінь освітленості приміщення
Темні тони доречні лише в добре освітлених приміщеннях. Для приміщень зі слабкою інсоляцією краще використовувати світлі тони теплих відтінків. Наприклад, теплий жовтий створить ефект освітленості сонцем. Не забудьте зробити викраси обраною фарбою – адже в різних умовах освітленості фарба виглядає по-різному.
Науковий підхід
Для тих, хто знає психологію, вибір кольору – елемент коригування настрою і темпераменту мешканців. Кімната гіперактивної дитини, пофарбована в спокійні тони, робитиме свого мешканця врівноваженішим. Теплі тони створять відчуття тепла і затишку. Червоні акценти доречні в кабінеті – вони активують мозок.
Творчий підхід
Будь-який інтер’єр – це творчість. Сміливо експериментуйте – адже врешті-решт стіни можна перефарбувати. Боїтеся експериментів – для вас існують нейтральні сірі та бежеві тони, а настрій у приміщенні можна створити за допомогою текстилю та аксесуарів.