ДітиПро життя

Як розвивати увагу та пам’ять дитини

88

Розвиток пам’яті та уваги дуже важливо розвивати з перших місяців свідомого життя дитини. Згодом добре розвинені пам’ять та увага дадуть позитивні результати в навчанні та житті.

Для початку зверніть увагу на раціон і фізичну активність дитини. Нестача Омега-3 жирних кислот, йоду та інших мікроелементів можуть значно погіршити здатність дитини концентруватися та запам’ятовувати інформацію. До необхідних дитині продуктів відносять:

  • морську рибу;
  • горіхи;
  • цільнозернові продукти;
  • темний шоколад;
  • рослинні олії;
  • овочі.

Збалансувавши раціон, зверніть увагу на фізичні навантаження – без них дитина не зможе розвиватися повноцінно.

Збалансоване харчування та фізичні навантаження – це запорука правильного розвитку вашої дитини

На допомогу батькам

Самостійно дуже складно придумати уроки розвитку уваги та пам’яті. Пропонуємо скористатися допомогою фахівця. Розвивати граючись – ось той прийом, який повинен освоїти кожен. Пропонуємо як приклад подивитись один із відеоуроків розвитку пам’яті та уваги.

Способи розвитку уваги та пам’яті у дітей

Існує низка дієвих прийомів для того, щоб розвивати увагу та пам’ять у малюків. Розгляньмо ці прийоми.

Читання та переказ

Читайте малюкам вірші та казки та просіть їх переказати прочитане. Такий, здавалося б, побитий спосіб результативний, бо задіює всі види пам’яті:

  • слухову;
  • зорову;
  • рухову;
  • тактильну.

Під час переказу дитина жестикулює, аналізує почуте. Посильте ефект малюванням – підключіть рухову і тактильну пам’ять, просячи дитину створити ілюстрації до почутого.

Як читання та переказ текстів, впливають на розвиток пам’яті та уваги дітей

Знайди відмінності

Прекрасний метод розвитку пам’яті та уваги – знаходження відмінностей на картинках. Це веселе й азартне завдання особливо цікаве для малюків, які ще не читають. До цього методу належить також збирання пазлів – від простих і крупних до складніших.

Вигадані історії

Дитині розповідають історії про вигаданого героя, а вона має запам’ятати якомога більше деталей. Згодом вона долучиться до створення нових історій.

Аналогом цього методу є малювання по пам’яті, але тут наголос зроблено на розвиток зорової пам’яті.

Що змінилося

Дитині пропонують запам’ятати перелік і місце розташування предметів на столі. Для цього батьки мають зробити фото на смартфон – воно послужить незалежним “арбітром”. Найпростіше це робити під час їжі, змінюючи предмети сервірування або фрукти у вазі.

Вгадай предмет

Цей метод дає змогу розвинути тактильну пам’ять. Зав’яжіть малюкові очі й дайте в руки предмет. Завдання дитини – вгадати його.

Ментальна арифметика

Усе просто – це усний рахунок.  На першому етапі використовуємо предмети, потім використовуємо рахівниці та переходимо до усного рахунку.

Вивчення мов

Вивчення мов чудово розвиває пам’ять. Будь-яка мова корисна для зміцнення пам’яті дитини. Діти, які знають кілька мов, завжди більш товариські та краще вчаться.

Вивчення дитиною нових мов добре впливає не тільки на пам’ять, а і інші розумові здібності дитини

Світлові пісочниці

Це сучасний тренажер Smartik, який у яскравій ігровій формі навчить малюків букв і цифр. Це набагато веселіше і цікавіше, ніж картинки і підручники. Використовуйте інноваційні технології для розвитку дітей.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.