ДітиПро життя

Як малювання впливає на розвиток дитини

135

Відомо, що малювання тією чи іншою мірою природна потреба для людської істоти. У процесі малювання дитина переосмислює пізнане, висловлює свої почуття, фіксує побачене. Безсумнівно, малювання має значний вплив на розвиток дитини.

Отже, що ж розвиває в малюків малювання? Чому це так важливо – малювати?

 Малювання корисне тим, що у процесі дитина аналізує світ довкола неї та висловлює свої почуття

Перші кроки

Починати необхідно з малювання крейдою та олівцями, як найбезпечнішими для малюків. Ознайомтеся з відеоуроком малювання олівцями, щоб ознайомитися з методикою роботи з цим інструментом.

Малювання як спосіб виражати почуття

Маленька дитина говорить погано і має невеликий словниковий запас. Процес пізнання світу викликає в неї безліч різних емоцій, які складно висловити словами. На допомогу приходить образотворче мистецтво. За допомогою малюнка малюк не тільки передає побачене, а й висловлює своє ставлення до нього. Собака, який налякав дитину, на малюнку завжди забарвлений у темні тони. Собака, з яким дитина подружилася, завжди буде розфарбований яскравими фарбами. Тобто малюнок не тільки зафіксує собаку, а й передасть емоції, ним викликані.

На своїх малюнках дитина зображає не просто образи, які вона бачить навколо, але й ті почуття, які вони в неї викликають

Зазвичай малюк на своїх малюнках зображує людей, які його люблять, це природна можливість сказати їм “люблю”, коли слів для цього ще не вистачає. Усі великі твори образотворчого мистецтва написані серцем, як і дитячі малюнки.

Розвиток дрібної моторики рук

Малювання розвиває дрібну моторику рук, що, своєю чергою, призводить до розвитку та посилення нейронних зв’язків у мозку малюка. Ліва півкуля мозку відповідає за логіку, аналіз і прийняття рішень. З її допомогою ми вирішуємо математичні завдання, плануємо свій день, аналізуємо вчинки. Права півкуля схильна до співпраці, її завдання – створення зв’язків: фізичних, емоційних, інтуїтивних. Сучасна людина використовує здебільшого логіку, тобто задіює ліву півкулю. Процес малювання змушує працювати праву півкулю, відновлюючи крок за кроком рівновагу в роботі мозку. Можна бути як завгодно математично обдарованим, але без включення правої півкулі не можна зробити відкриття. Бо художник – а діти всі художники – бачить світ єдиним, де все пов’язано одне з одним.

Наукові дослідження довели вплив розвиненої моторики рук на центр рівноваги в мозку, що допомагає нам стояти та ходити. Тож і на фізичний розвиток дитини малювання впливає позитивно.

Малювання впливає на дрібну моторику рук, що позитивно впливає на розумовий та фізичний та розумовий розвиток дитини

Використання міжпредметних зв’язків

У процесі малювання дитина не тільки фіксує побачене, а й аналізує інформацію. Коли малюк малює, його легко в ігровій формі вчити, наприклад, рахувати: а скільки дерев ти намалював, порахуймо! Можна вивчити, граючись, усі кольори та відтінки, звернути увагу на особливості різних живих істот: наявність і кількість кінцівок, хутро чи шкіра вкриває тіло істоти. Такі моменти під час малювання дають змогу дитині легше і швидше пізнавати світ, розвиваючи аналітичні здібності, тобто горезвісну ліву півкулю. І знову ми приходимо до того, що малювання є шлях до рівноваги роботи мозку. А отже, дитина, яка малює, розвивається повноцінно.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.