НовиниНовини України

Українці активно купують вживані автомобілі

91

Згідно з інформацією, наданою профільною асоціацією Укравтопрому, у березні в Україні зріс попит на вживані автомобілі. Порівняно з цими ж показниками у лютому 2023 року, у березні було придбано на 6% вживаних автомобілів більше. Середній вік автомобілів, що експлуатуються в Україні, – 11 років. При цьому найстаріший куплений автомобіль у березні – це Mercedes-Benz S, випущений у 1993 році.

В Україні активніше купують вживані авто

Укравтопром також надав статистику щодо зареєстрованих у березні транспортних засобів. Згідно з цією інформацією, найбільшою популярністю у українців користуються автомобілі марки Renault Megane. За місяць на облік було поставлено 1155 автомобілів цієї моделі.

Другий за популярністю в українців автомобіль – це Volkswagen Golf. У лютому було придбано 1030 автомобілів цієї марки. На третьому місці влаштувалося авто Skoda Octavia – на облік було поставлено 820 автомобілів цієї моделі.

До ТОП-5 найбільш затребуваних марок також увійшли автомобілі Volkswagen Passat та Ford Focus – на облік було поставлено 641 та 384 автомобіля відповідно.

За даними Укравтопрому, з початку 2023 року в Україну було завезено понад 39 тисяч вживаних автомобілів з-за кордону. До речі, кількість нових автомобілів, що надійшли до нашої країни, без пробігу за цей же період була практично в 3,5 рази меншою.

За підсумками 2022 року, в Україну було ввезено близько 400 тисяч автомобілів, що були у використанні. Вік найстарішої купленої іномарки – 46 років.

До речі, попит на вживані автомобілі протягом березня почав відновлюватись. До цього в лютому місяці попит впав майже вдвічі. Як повідомляє Укравтопром, українці почали виявляти підвищений інтерес до електромобілів. Усього за березень було придбано 1908 електрокарів, при цьому 525 автомобілів – нові та без пробігу. Найпопулярнішою моделлю електрокарів у березні місяці став Volkswagen ID.4. Інші 4 місця найпопулярніших електрокарів розподілилися так:

  • DongFeng/Honda M-NV – 100 зареєстрованих автомобілів за березень;
  • Volkswagen ID.6 – 28 куплених транспортних засобів;
  • Honda e – у березні в Україні зареєстровано 24 автомобілі цієї моделі;
  • DongFeng M5 EV – 22 автомобілі.

До речі, попит на електрокари останні місяці постійно зростає. При цьому популярність таких автомобілів не впала навіть не на тлі серйозних проблем в енергетичній сфері, з якими Україна зіткнулася внаслідок російських ракетних ударів.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.