Перша група українських військовослужбовців уже поїхала за кордон, щоб отримати необхідні знання з управління та обслуговування німецьких танків Leopard 2. Вже зовсім скоро це озброєння буде передано до України. Інформацію про початок навчання опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook міністр оборони України Олексій Резніков одразу після зустрічі з німецьким міністром у Києві.

Резніков зазначив, що разом із міністром оборони Німеччини він проводив першу групу українських військових, які будуть освоювати танки Leopard 2. На даний момент закордонні партнери захоплені тим, як швидко українці отримують нові знання та як ефективно використовують нові види озброєння проти окупантів.
Наразі невідомо, чи будуть українці навчатися в Німеччині чи підготовка буде організована в інших країнах. Також невідомий розмір групи, яка поїхала на навчання. Резніков лише уточнив, що зараз близько 600 українських сержантів освоюють ті чи інші системи західного озброєння.
Що передувало
7 лютого до Києва прибув міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він провів зустріч із Олексієм Резніковим, у рамках якої обговорювалися деталі майбутніх поставок танків Leopard. Пісторіус подарував Резнікову символічний іграшковий танк Leopard 2.
Також 7 лютого надійшла інформація про те, що Федеральна рада безпеки Німеччини схвалила постачання в Україну 178 танків Leopard 1, які наразі перебувають у запасах промислових підприємств – Rheinmetall та Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG). При цьому першу частину танків буде передано вже до літа 2023 року, решта – не раніше наступного року.
Для довідки: Leopard 1 – перший бойовий танк німецької армії, побудований після закінчення Другої світової війни. Виробництво цієї моделі проводилося з 1960-х років до 1980-х. Модель танків Leopard 2 – більш вдосконалений та сучасний варіант.
Якщо танків Leopard 1 Німеччина готова передати 178 штук, то бойові машини нового зразка поки що надійдуть лише в кількості 14 штук.
Танки Leopard 2 також надходитимуть в Україну від держав-союзників. Переговори щодо передачі танків продовжувалися досить тривалий час. Німеччина усілякими способами відтягувала ухвалення цього рішення. Наразі експерти впевнені, що зміна позиції Німеччини щодо Леопардів багато в чому пов’язана із громадським тиском на Шольца.