У новому пакеті військової допомоги від США може бути експериментальна зброя. Очікується, що вона має допомогти у боротьбі з ударними дронами, які запускають російські окупанти. Відповідну інформацію оприлюднили представники державної підрядної компанії SAIC. Нова зброя дозволить запобігти знищенню української інфраструктури іранськими дронами.
Інформацію про новий пакет військової допомоги було оприлюднено 4 квітня. Основна частина озброєння у пакеті призначена для посилення протиповітряної оборони України. Слід зазначити, що США розпочала пошук систем для боротьби з безпілотниками-камікадзе Shahed-136 ще у січні поточного року. За цей час вдалося зібрати 10 одиниць експериментальної зброї, яку незабаром буде передано на озброєння нашої країни. Йдеться про мобільні ракетні комплекси з лазерним наведенням на ціль.
У супровідній документації установок зазначено, що вони призначені для знищення безпілотників третього класу, вага яких перевищує 55 фунтів. Згідно з наявними даними, один дрон-камікадзе Shahed-136 важить близько 440 фунтів.
Вказані ракетні системи з лазерним наведенням можуть працювати з боєприпасами типу Title 22. Ці ракети США вже постачає в Україну в рамках допомоги у сфері безпеки. Вартість однієї ракети оцінюється у 30 тисяч доларів. Це набагато дешевше, ніж вартість ракет, які зараз використовуються в українських системах ППО.
Мобільні ракетні комплекси для боротьби із шахедами мають ще кілька цікавих функцій. Так, до складу комплексу входить кулемет типу M240, а також система для радіоелектронної боротьби. Остання дозволить взяти під контроль будь-який комерційний безпілотник, який не підтримує систему розширеного шифрування.
Система радіоелектронної боротьби дозволить виявляти безпілотні літальні апарати на відстані від 6 миль. При цьому вразити ціль можна буде на відстані близько 3 миль. Поточні засоби боротьби з безпілотниками дозволяють збивати ворожі літальні апарати, що знаходяться на відстані близько 1,2 миль.
Також у новий пакет військової допомоги від США увійшло й інше озброєння. Зокрема, йдеться про:
- боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем або NASAMS;
- вантажівки із 30-мм артилерійськими установками для боротьби з дронами;
- три РЛЗ повітряного спостереження;
- 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси.