НовиниНовини України

Україна може отримати експериментальну зброю від США

76

У новому пакеті військової допомоги від США може бути експериментальна зброя. Очікується, що вона має допомогти у боротьбі з ударними дронами, які запускають російські окупанти. Відповідну інформацію оприлюднили представники державної підрядної компанії SAIC. Нова зброя дозволить запобігти знищенню української інфраструктури іранськими дронами.

Україна отримає зброю для боротьби з шахедами

Інформацію про новий пакет військової допомоги було оприлюднено 4 квітня. Основна частина озброєння у пакеті призначена для посилення протиповітряної оборони України. Слід зазначити, що США розпочала пошук систем для боротьби з безпілотниками-камікадзе Shahed-136 ще у січні поточного року. За цей час вдалося зібрати 10 одиниць експериментальної зброї, яку незабаром буде передано на озброєння нашої країни. Йдеться про мобільні ракетні комплекси з лазерним наведенням на ціль.

У супровідній документації установок зазначено, що вони призначені для знищення безпілотників третього класу, вага яких перевищує 55 фунтів. Згідно з наявними даними, один дрон-камікадзе Shahed-136 важить близько 440 фунтів.

Вказані ракетні системи з лазерним наведенням можуть працювати з боєприпасами типу Title 22. Ці ракети США вже постачає в Україну в рамках допомоги у сфері безпеки. Вартість однієї ракети оцінюється у 30 тисяч доларів. Це набагато дешевше, ніж вартість ракет, які зараз використовуються в українських системах ППО.

Мобільні ракетні комплекси для боротьби із шахедами мають ще кілька цікавих функцій. Так, до складу комплексу входить кулемет типу M240, а також система для радіоелектронної боротьби. Остання дозволить взяти під контроль будь-який комерційний безпілотник, який не підтримує систему розширеного шифрування.

Система радіоелектронної боротьби дозволить виявляти безпілотні літальні апарати на відстані від 6 миль. При цьому вразити ціль можна буде на відстані близько 3 миль. Поточні засоби боротьби з безпілотниками дозволяють збивати ворожі літальні апарати, що знаходяться на відстані близько 1,2 миль.

Також у новий пакет військової допомоги від США увійшло й інше озброєння. Зокрема, йдеться про:

  • боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем або NASAMS;
  • вантажівки із 30-мм артилерійськими установками для боротьби з дронами;
  • три РЛЗ повітряного спостереження;
  • 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси.
Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.