НовиниНовини України

Україна бойкотуватиме турніри з російськими спортсменами

58

Кабінет Міністрів України ухвалив офіційне рішення, згідно з яким українські спортсмени не братимуть участі у турнірах та змаганнях з білорусами та росіянами. Відповідну інформацію оприлюднив Міністр КМУ Олег Немчинов під час свого виступу в ефірі національного телевізійного марафону.

Україна не братиме участі у відбіркових на Олімпіаду з росіянами

Заявку на бойкотування турнірів, у яких братимуть участь команди з росії та Білорусі, до уряду на розгляд подав міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Спочатку йшлося про відбіркові змагання на Олімпіаду-2024. Україна братиме участь лише у тих заходах, де не заявлено спортсменів із ворожих країн.

Поки що рішення про бойкотування є лише на словах. Саме протокольне рішення на сайті уряду України поки що не з’явилося. Не зовсім зрозуміло, коли воно офіційно набуде чинності та почне діяти.

Що передувало

Необхідність в офіційному бойкотуванні спортивних змагань виникла не просто так. До цього Міжнародний олімпійський комітет випустив оновлені рекомендації щодо участі у турнірах спортсменів з Білорусі та росії. Міжнародний олімпійський комітет рекомендує поступово повертати спортсменів із ворожих країн до змагального процесу, але поки що в нейтральному статусі. Також російським та білоруським атлетам буде дозволено брати участь виключно в індивідуальних змаганнях. Командні виступи досі перебувають під забороною.

Поки що МОК відкладає ухвалення рішення з приводу того, чи допускати атлетів до безпосередньої участі в самій Олімпіаді.

Як повідомив президент МОК Томас Бах, російські та білоруські атлети зможуть стати учасниками відбіркових змагань за дотримання певних умов. Найважливіше – вони виступають у нейтральному статусі та не представляють інтересів своєї країни. Також участь у турнірах буде категорично заборонена для тих спортсменів, які відкрито підтримують військові дії або мають те чи інше відношення до російської та білоруської армії.

Нейтральні атлети не повинні використовувати символіку своєї країни. Також вони мають пройти всі перевірки на відповідність встановленим вимогам. Не виключається проходження антидопінгових тестів.

Коли стане відомо, чи допустять російських та білоруських спортсменів до Олімпіади 2024, поки не повідомляється.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.