НовиниНовини України

У ГУР готуються до «жесту доброї волі» з Кримом

77

Головне управління розвідки Міністерства оборони України впевнене в тому, що якщо Крим відрізати від росії, то незабаром варто чекати на «жест доброї волі» з боку окупантів. Наразі одне з пріоритетних завдань України – це зробити так, щоб окупанти перестали використовувати Крим у своїх військових цілях. Відповідну інформацію оприлюднив представник ГУР Андрій Черняк.

У ГУР збираються відрізати Крим від росії

Черняк також повідомив про те, що ГУР продовжує вживати заходів, спрямованих на деокупацію Криму. Про це свідчать події, які нещодавно відбувалися на півострові.

Черняк наголосив, що багатокілометрові пробки на мосту з Керчі до росії – цілком правильна реакція окупантів на події у Криму. Він наполегливо порадив загарбникам їхати з півострова, доки є така можливість.

Детальніше про події у Криму

Раніше, 29 квітня, на території тимчасово окупованого Криму сталася масштабна пожежа на нафтобазі. Загальна площа, охоплена вогнем, перевищила 1000 кв. Відповідну інформацію оприлюднили місцеві ресурси. Як повідомляється, пожежі передував потужний вибух, викликаний безпілотником невідомого походження.

Безпілотник нібито залетів на територію Севастополя з боку мису Фіолент, після чого залетів на територію нафтобази та врізався у резервуар із паливом. Це й викликало сильну пожежу.

Коментуючи подію в Криму, представники ГУР порадили місцевим жителям знаходитися подалі від військових об’єктів. Внаслідок пожежі на нафтобазі в Севастополі було знищено 10 резервуарів, в яких зберігалося близько 40 тисяч тонн палива.

Те, що сталося в Севастополі, стало причиною поширення на півострові «панічних чуток». Окупанти все частіше говорять про те, що російська протиповітряна оборона абсолютно неефективна, оскільки не може забезпечити безпеку навіть важливих стратегічних об’єктів.

До речі, в тому, що тимчасово окупований Крим скоро повернеться назад до складу України, упевнений і президент Володимир Зеленський. Він заявив про те, що територію буде повернуто вже під час майбутнього масштабного контрнаступу українських військових. За словами президента, росія боїться майбутнього наступу, тому окупанти покинуть півострів за першої ж небезпеки. Також за словами Зеленського, успіх контрнаступу та деокупації безпосередньо залежить від допомоги західних партнерів.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.