Згідно з останніми даними, росія вивела в Чорне море відразу 20 своїх кораблів, при цьому 4 судна – ракетоносії. Відповідну інформацію оприлюднила речник оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк. Активність може бути пов’язана з недавнім збиттям американського БПЛА російськими літаками у міжнародних водах Чорного моря. Інша причина – окупанти готуються до чергового ракетного удару по Україні.
Якщо говорити про максимально можливий залп – то це 28 ракет. Один із ракетоносіїв, виведених у море – підводний човен.
Гуменюк зазначила, що корабельний склад досить розосереджений Чорним морем, росіяни роблять спробу таким чином приховати свою активність. Але постійні спостереження за регіоном з боку української сторони дають змогу помічати будь-які зміни. Швидше за все, окупанти намагаються продемонструвати свою присутність у цьому регіоні.
Також з’являється інформація, що виведені російські кораблі можуть брати участь у так званій пошуковій операції, щоб забрати раніше збитий американський дрон.
Що відомо про збитий дрон
14 березня в міжнародних водах Чорного моря російський літак СУ-27 виконав маневр, який призвів до пошкодження та падіння американського дрону MQ-9 Reaper. Останній виконував розвідувальну місію неподалік острова Зміїний. росія кілька разів робила досить суперечливі заяви з приводу цього інциденту і всіляко заперечувала свою причетність до збиття. При цьому американська сторона впевнена в тому, що провокацію було сплановано, і, можливо, схвалено особисто путіним.
Інцидент з падінням дрону навряд чи призведе до ескалації конфлікту між росією та США. Обидві сторони неодноразово демонстрували, що не готові до такого прямого зіткнення.
Вашингтон сподівається, що збитий дрон не потрапить у «чужі руки». 15 березня також з’явилася інформація, що Туреччина може дозволити американським кораблям пройти через Босфор, щоб знайти та забрати збитий дрон.
Американські військові також зазначили, що інцидент, який відбувся, вказує на некомпетентність і непрофесіоналізм російських льотчиків:
«Наш літак MQ-9 виконував звичайні операції в міжнародному повітряному просторі, коли він був перехоплений і збитий російським літаком, що призвело до катастрофи та повної втрати MQ-9. Насправді, ця небезпечна та непрофесійна дія росіян ледь не призвела до краху обох літаків», – заявив генерал ВПС США Джеймс Хекер.