НовиниНовини України

Новий мовний скандал у Ірпені, – Міністр освіти відреагував на ситуацію

91

Новий мовний скандал стався у Державному податковому університеті в Ірпені. Місцева викладачка філософії запропонувала студентці відвідувати інші лекції, якщо їй «ріже слух російська». Міністр освіти та науки Оксен Лісовий вже відреагував на ситуацію у Facebook.

Міністр освіти Лісовський дав коментарі щодо ситуації в Ірпені

Раніше у соціальних мережах почав поширюватися ролик, на якому студентка Державного податкового університету попросила викладачку перейти на українську мову під час онлайн-лекції. Викладачка заявила про те, що російською вона викладала 35 років і зараз несвідомо переходить на нього. Вона також порадила студентці вибрати для себе лекції з інших предметів. Також викладачка пообіцяла, що під час іспиту вона говоритиме виключно російською мовою.

На думку Оксена Лісовського, у події немає жодної мовної маніпуляції. Викладачка має вести заняття державною мовою, а якщо вона відмовляється це робити, то відкрито демонструє своє зневажливе ставлення до країни. Він також наголосив, що своїми діями викладачка з Ірпеня порушує норми чинного законодавства. Найближчим часом до неї будуть вжиті відповідні заходи.

Оксен Лісовський також зазначив, що викладач філософії на відео веде себе невідповідно. Саме від освітньої спільноти залежить формування нації. При цьому на відео видно, що у учнів та студентів набагато вищий рівень свідомості, ніж у вчителів.

Також Лісовський заявив, що його надихає впевнена та активна позиція української молоді. Молоді люди готові відстоювати свою думку навіть під загрозами викладачів.

Новий міністр освіти Оксен Лісовський із 2010 року очолював Національний центр Малої академії наук України. Близько року Оксен брав участь у бойових діях у складі 95 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, виконуючи одночасно й обов’язки директора МАН.

Раніше, 18 березня, у парламенті була зареєстрована заява про усунення з посади Сергія Шкарлета. Сам Шкарлет заявив про те, що рішення залишити посаду не було прийнято ним особисто, колишнього міністра «попросили» написати заяву. Колишній міністр зазначив, що продовжить працювати у сфері освіти. Найімовірнішим кандидатом на посаду нового Міністра освіти став Оксен Лісовий. Саме його і призначили на посаду за час.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.