НовиниНовини України

МЗС України: «Територіями не торгуємо» у відповідь на скандальну заяву президента Бразилії

69

Міністерство закордонних справ України відповіло на «пропозицію» президента Бразилії Лули та Сілва «віддати» Крим росії в обмін на мир. Здавалося б, що всі обговорення з приводу того, що Україна щось нібито має віддати окупантам, уже давно залишилися позаду. Але деякі країни досі вірять у те, що «апетити» російського диктатора можна задовольнити відданими територіями.

Бразилія запропонувала обміняти Крим на мир

Представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що Україна не збирається торгувати своїми територіями і віддавати росії окупований у 2014 році Крим в обмін на «мир». За словами Ніколенка, на даний момент немає жодної юридичної, політичної та моральної причини на те, щоб поступатися окупантам хоча б сантиметром української землі.

8 квітня 2023 року президент Бразилії Лула да Сілва провів зустріч із журналістами. Під час прес-конференції порушувалися питання війни в Україні. Сілва заявив про те, що «путін не зможе захопити всю територію України». При цьому він зазначив, що вже час розпочинати переговори щодо Криму. На думку президента Бразилії, Зеленський хоче дуже багато, коли заявляє про необхідність повернути всі окуповані ворогом території. Також Сілва зазначив, що всі втомилися від війни, і що «світ потребує спокою».

У відповідь на заяву Сілви, Ніколенко подякував президенту Бразилії за прагнення припинити російську агресію. При цьому він чітко заявив, що Україна не торгуватиме своїми територіями.

«Українська позиція залишається незмінною: будь-які посередницькі зусилля щодо відновлення миру в Україні мають базуватися на повазі до суверенітету та повного відновлення територіальної цілісності України відповідно до принципів Статуту ООН», – наголосив Ніколенко.

У січні 2023 року відбулася розмова президента Бразилії Лула да Сілви з головою парламенту росії Валентиною Матвієнкою. Тоді Сілва заявив про те, що Бразилія робитиме все можливе, щоб сторони, які беруть участь у війні, знайшли спільну мову для припинення конфлікту.

На початку квітня в мережі також з’явилася інформація про те, що Україна нібито готується до переговорів з росії щодо Криму. В Офісі президента цю інформацію прокоментували, порадивши орієнтуватися лише на офіційні заяви Володимира Зеленського. Переговори щодо Криму – це лише один із безлічі варіантів розвитку подій.

7 квітня свій коментар щодо заяв президента Бразилії також дав держсекретар США Блінкен. Він заявив про те, що рішення щодо Криму має ухвалювати виключно Україна без будь-якого стороннього втручання.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.