НовиниНовини України

Енергоатом готовий запустити повітряну електролінію, яка зв’яже Україну та Польщу

81

Вже навесні може запрацювати високовольтна лінія електропередачі повітряного типу, яка зв’яже між собою Україну та Польщу. Варто зазначити, що востаннє вона працювала ще в 1991 році. Відповідну інформацію оприлюднила компанія Енергоатом. За даними прес-служби компанії, наразі очікується виконання всіх зобов’язань з боку оператора Укренерго.

Україна зможе постачати електроенергію до ЄС через Польщу

Запуск повітряної лінії електропередач дуже важливий для України. Цей процес дозволить зв’язати в єдину українську та європейську енергетичні системи. Зазначена лінія тривалий час працювала при СРСР, але після розпаду була виведена з експлуатації.

Наразі на зазначеній лінії проводяться роботи з модернізації та оновлення. Фахівці вже змонтували частину необхідного для запуску обладнання. Також співробітники компанії Енергоатом проводять підготовчі роботи, які передують пусконалагоджувальним.

На даний момент запуск системи переважно залежить від НЕК Укренерго. Як тільки компанія виконає всі свої зобов’язання, повітряну лінію електропередач буде введено в повноцінну експлуатацію. На думку фахівців, це може статися вже у квітні.

Як повідомив голова компанії Енергоатом Петро Котін, запуск лінії електропередач дозволить зміцнити зв’язок України із європейською енергетичною системою. Надалі це дозволить налагодити стабільний процес експорту та імпорту електроенергії до країн Європейського Союзу.

Інформація про початок відновлювальних робіт на лінії з’явилася ще торік. Наразі над цим об’єктом спільно працюють фахівці з національної енергетичної компанії Укренерго та співробітники польського оператора системи передачі PSE S.A. Для польської сторони введення лінії в експлуатацію означає збільшення фізичних можливостей для експорту української електроенергії майже вп’ятеро.

Нагадаємо, зараз українська енергосистема перебуває на стадії відновлення після численних масованих ракетних ударів із боку російських окупантів. І хоча більшість обмежень на споживання електроенергії вже знято, багато обладнання досі повністю не відновлено. Ремонтні роботи продовжуються у багатьох регіонах нашої країни. Також кілька днів тому енергосистема України зазнала локальних збоїв та відключень, пов’язаних з негодою в деяких областях.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.