НовиниНовини України

Електронні платежі в Україні вийшли на новий рівень

81

1 квітня в Україні розпочало роботу нове покоління Системи електронних платежів від Національного банку (СЕП). Головна зміна – нова система базується на міжнародному стандарті ISO 20022. Відповідну інформацію оприлюднили у прес-службі Національного банку України.

В Україні почала працювати нова система електронних платежів

Нова система забезпечить цілодобовий доступ до електронних переказів, вона працюватиме 24 години на добу та 7 днів на тиждень без перерв.

У прес-службі НБУ зазначили, що 1 квітня відбулася одна із найбільших міграцій за всю історію існування фінансових установ в Україні. Подібні масштабні зміни відбуваються буквально один раз на покоління. Оновлення може спровокувати потужний поштовх розвитку та модернізації не лише фінансових установ у країні, а й інформаційної системи українських банків.

У переході на нове покоління системи електронних платежів брали участь усі українські банки, Державна казначейська служба, Національний депозитарій України та найбільші розробники програмного забезпечення для фінансової сфери. Нова система електронних платежів базується на сучасному програмному забезпеченні та технічних засобах. Все це дозволить не тільки зробити платежі зручнішими та безпечнішими, а й збільшити швидкість проведення транзакцій.

За рахунок того, що СЕП тепер базується на міжнародному стандарті ISO 20022, у платіжних операторів з’явиться можливість створення єдиних правил, які пред’являються до подібних операцій. Швидше за все, буде проведено уніфікацію платіжних повідомлень, заповнення платіжної документації та ін. Такий підхід забезпечить більшу автоматизацію платіжних транзакцій, а також підвищить рівень обслуговування операторів СЕП та клієнтів, які користуються їхніми послугами.

Наразі Національний Банк України також продовжує активну роботу у сфері приєднання нашої країни до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Вже цього року розпочнеться процес тестування миттєвих платежів із використанням нового формату СЕП. Приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) стало можливим після того, як Україна набула статусу кандидата на членство в Європейському союзі.

Раніше Національний банк України продовжив боротьбу із проблемними фінансовими установами на території країни. Зокрема, було анульовано ліцензію iBank, який володів мережею платіжних терміналів по всій країні. Також було зупинено діяльність банку, який належав російському олігарху.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.