НовиниНовини світу

Засновник FTX не визнаватиме свою провину в нових звинуваченнях США

99

Засновнику відомої криптовалютної біржі FTX, гучне банкрутство якої сталося минулого року, висунули нові звинувачення. Згідно з наявними даними, Сем Бенкман-Фрід підозрюється у порушенні чинних законів, пов’язаних із фінансуванням виборчих кампаній. Також йому інкримінують підкуп китайської влади. Швидше за все, Сем продовжить не визнавати себе винним і за новими кримінальними звинуваченнями.

Засновника FTX звинувачують у підкупі китайської влади

Раніше 31-річний власник великої криптовалютної біржі FTX Бенкман-Фрід відмовився визнавати себе винним за 8 пунктами кримінальної справи, пов’язаної з шахрайством та змовою з метою крадіжки. Як повідомляється, Сема підозрюють у тому, що він незаконно оволодів мільярдами коштів клієнтів біржі FTX для того, щоб покрити збитки свого хедж-фонду Alameda Research. Наближені до правоохоронних органів джерела повідомляють про те, що Сем не визнає свою провину і за новими пунктами в обвинувальному акті.

Судове засідання у цій справі заплановане на 2 жовтня 2023 року. До цього триватимуть перевірки та слідчі заходи. Якщо вина Бенкмана-Фріда буде доведена у суді, йому загрожують десятки років ув’язнення.

Офіційно засновника біржі FTX взято під варту в грудні минулого року. Цьому передувало масове зняття коштів клієнтів на тлі інформації про те, що банкрутство біржа FTX пов’язано з діяльністю хедж-фонду Alameda. Початкове звинувачення у бік Сема було досить поверховим. Йшлося про шахрайство, але без будь-яких деталей у реалізованій схемі. До речі, колишній мільярдер навіть погодився, що крах біржі FTX пов’язаний з неадекватним управлінням ризиками. При цьому він заявив, що ніколи не крав гроші своїх клієнтів.

Наприкінці 2023 року було представлено новий обвинувальний акт, який включив у себе одразу 12 пунктів. Крім звинувачень у шахрайстві, Бенкмана-Фріда також звинуватили у фінансуванні політичних кампаній у США. Через підставних осіб він намагався набути впливу у Вашингтоні.

Також проведене розслідування дозволило встановити причетність Бенкмана-Фріда до підкупа китайської влади. За наявними даними, він заплатив високопосадовцям близько 40 мільйонів доларів за те, щоб отримати доступ до заморожених криптоактивів Alameda, які оцінюються приблизно в 1 мільярд доларів.

Поки триває слідство, Бенкман-Фрід перебуває у будинку своїх батьків у штаті Каліфорнія. Його було відпущено під заставу у розмірі 250 мільйонів доларів.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.