НовиниНовини світу

Вагнер намагався купити зброю у Туреччині, – витік із Пентагону

70

У мережі продовжують з’являтися нові дані, що стосуються витоку секретних розвідувальних даних з Пентагону. Згідно з новою оприлюдненою інформацією, терористичне угруповання Вагнер намагалося придбати зброю в Туреччині для війни в Україні. Відповідні дані оприлюднили газета Washington Post.

Вагнер хотів придбати зброю у Туреччині

Згідно з наявною інформацією, у лютому 2023 року представники «Вагнер» зустрічалися з турецькими контактами з питань закупівлі зброї, а також деякого обладнання. Як йдеться у документах, все це необхідно ПВК для Малі, а також для ведення бойових дій в Україні. Також у документі стверджується, що тимчасовий президент Малі Ассімі Гоїта заявив про свою готовність виділяти кошти з державного бюджету для закупівлі озброєння для потреб угрупування «Вагнер».

Поки що відкритим залишається питання, чи знав офіційний уряд Туреччини про ці переговори, також не зрозуміло, чого взагалі дійшли сторони за підсумком. В оприлюднених документах також розкриваються плани «Вагнера» щодо вербування ув’язнених для війни в Україні. Також там зазначається, що у поточному складі збройні сили росії вкрай залежні від найманців, і зокрема від ПВК.

Washington Post також стверджує, що її журналістам вдалося розкрити користувача, який причетний до зливу таємних документів. Це мешканець Південної Каліфорнії, який нібито знайшов документи у вільному доступі на одному із серверів. Сервер, на який він посилається, вже зараз недоступний.

Наскільки правдивою є інформація – невідомо. Офіційні представники Пентагону витік коментувати відмовилися. Але одразу після зливу були посилені заходи щодо захисту розвідданих від витоків.

Що ще було злито в мережу

Раніше провідні американські видання публікували інші «зливи» секретних документів Пентагону. Один із витоків стосується майбутнього контрнаступу України. До речі, в Офісі Президента усю оприлюднену інформацію назвали фейковою.

Також у The New York Times з’явилася інформація із посиланням на «таємні джерела» про те, що ППО України зараз перебуває на стадії виснаження. Нібито вже до кінця травня наша країна не зможе протистояти ракетним атакам ворога.

Спікер Повітряних сил Юрій Ігнат не заперечував інформацію про те, що зараз Україна справді стикається з деяким браком боєприпасів для установок ППО. При цьому він упевнений, що західні країни зроблять усе можливе, щоби цей дефіцит покрити.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.