НовиниНовини світу

У NASA проходить активна підготовка до другої місії на Місяць

101

На 2024 в NASA запланована друга місія на Місяць. Цього разу космічний корабель вирушить разом із людьми, щоправда безпосередньої висадки на супутник поки що не передбачено. Швидше за все, політ із висадкою відбудеться вже у 2025 році. Про це повідомляють наближені до космічного агентства джерела.

Artemis 2 полетить на Місяць вже у 2024 році

Раніше NASA назвала імена астронавтів, які братимуть участь у місії Artemis 2. Серед заявлених астронавтів значиться жінка та перший чорношкірий чоловік.

Перший політ космічного корабля до Місяця у рамках місії Artemis відбувся у листопаді 2022 року. Політ був тестовим, на борту космічного апарату були відсутні люди. У другій місії вже братимуть участь люди, але висадка не відбудеться і цього разу.

У NASA пояснили, що висадка на Місяць поки що потребує більше часу на підготовку. Зараз космічне агентство активно випробовує нові технології та системи, які можна буде застосовувати під час майбутньої висадки. До речі, останні висадки на Місяць відбулися понад півстоліття тому. Тоді людство висаджувалося на поверхню супутника Землі у рамках місій «Аполлон».

Також у NASA спробують зібрати максимум необхідної інформації в рамках майбутнього польоту. Ці дані дозволять краще планувати всі наступні місії, забезпечуючи максимальну безпеку для екіпажу.

Ще одна причина перенесення висадки ще на рік – зараз апаратні елементи, які будуть задіяні в процесі, все ще знаходяться на етапі збору. Зокрема, підрядники все ще розробляють скафандри, місяцеходи та інше обладнання, яке може знадобитися космонавтам на поверхні Місяця.

Місія Artemis 3, під час якої група астронавтів висадиться на південному полюсі Місяця, запланована на 2025 рік. Не варто забувати, що це поки що попередні плани, і все ще може змінитися.

Маск також має намір випробувати свій корабель для польотів на Місяць

Найближчим часом до Місяця також може вирушити корабель Ілона Маска. Як повідомив голова компанії SpaceX, величезний космічний корабель Starship вже готовий до запуску. Наразі компанія очікує на отримання всіх необхідних дозволів від регулятора. За попередніми даними, старт має відбутися вже до 12 квітня.

Космічний корабель уже встановлено на ракетоносії Super Heavy Booster 7 на космодромі Starbase у Південному Техасі. Очікується, що під час тестового запуску корабель здійснить один виток навколо Землі, після чого він приземлиться у Тихому океані. Саме цей корабель компанія SpaceX надалі планує використовувати для польотів на Місяць та на Марс.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.