НовиниНовини світу

Туреччина схвалила вступ Фінляндії до НАТО

61

Після багатьох місяців турецький парламент нарешті ухвалив рішення про ратифікацію вступу Фінляндії до Північноатлантичного альянсу. За відповідне рішення 30 березня проголосували 276 турецьких депутатів. До речі, Туреччина залишалася останньою країною, через яку вступ Фінляндії до НАТО досі залишався під питанням.

Фінляндія стане членом НАТО

Раніше, 27 березня, рішення про ратифікацію також ухвалив парламент Угорщини. Місцева влада також багато місяців робила відстрочки у прийнятті остаточного рішення. Голосування за ратифікацію відбулося у понеділок, за проголосувало 182 парламентаря зі 199 депутатів угорського парламенту.

Нагадаємо, у травні 2022 року Фінляндія та Швеція відмовилися від своєї політики нейтралітету, якої дотримувались протягом десятиліть, оголосивши про свій намір стати членами Північноатлантичного альянсу. Категорично проти швидкої ратифікації вступу до НАТО обох країн виступила Туреччина. Офіційні представники Анкари заявили про те, що ні Швеція, ні Фінляндія не дотримуються взятих на себе зобов’язань щодо протистояння тероризму. При цьому вище керівництво НАТО із цією заявою категорично не погодилося.

Президент Фінляндії підписав закони, необхідні для вступу до НАТО

На тлі інформації, що Туреччина все-таки розгляне питання щодо ратифікації договору про вступ Фінляндії до НАТО, президент Саулі Ніїністе підписав низку законів, які необхідні для членства в Північноатлантичному альянсі. Підписання законів із дотриманням усіх національних процедур відбулося 23 березня.

До речі, Фінляндія та Швеція не зможуть стати повноправними членами НАТО, доки всі нинішні члени Північноатлантичного альянсу не схвалять цю процедуру на рівні парламенту. І поки Туреччина пом’якшила свою позицію щодо вступу Фінляндії до НАТО, щодо Швеції досі залишаються питання.

Швеція може вступити до НАТО вже до липня

Щодо прийняття Швеції до НАТО вже висловився генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг. Він зазначив, що країна має всі шанси стати членом альянсу вже до літа, незважаючи на те, що заявки досі не ратифікувало ще дві країни – Угорщина та Туреччина.

Столтенберг упевнений, що категорична позиція Туреччини щодо Швеції буде ослаблена після того, як у травні в країні відбудуться вибори. Цікаво те, що зараз на рішення про ратифікацію очікують саме від Туреччини. Угорщина також не підписала шведську заявку, але турецький уряд поки що вважається однією з головних перешкод на шляху.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.