НовиниНовини світу

Телеграм знову доступний у Бразилії. Нещодавню заборону скасували

72

Федеральний апеляційний суд Бразилії скасував заборону використання месенджера Телеграм на загальнонаціональному рівні. При цьому компанія має сплачувати до бюджету країни щоденний штраф у розмірі 200 тисяч доларів. Відповідну інформацію оприлюднило видання Reuters.

Бразильці знову можуть користуватися Телеграм без обмежень

Згідно з ухвалою судді Флавіо Лукаса, прийнята до цього заборона на роботу месенджера Телеграм була дурною, оскільки переважна частина бразильців щодня використовують цю платформу для покриття своїх комунікаційних потреб. Тепер Телеграм в Бразилії можна використовувати на законній основі. Цікаво те, що наданий штраф ніхто скасовувати не став – у результаті компанія, якій належить Телеграм, має платити до бюджету країни щодня по 200 тисяч доларів. Штраф був призначений через те, що компанія відмовляється надавати місцевій владі запитані дані про користувачів.

Заборона використання Телеграм у Бразилії була введена 26 квітня поточного року. Після цього Федеральний суд зобов’язав компанії Apple та Google тимчасово закрити доступ до програми для місцевих жителів. Бразильська влада домоглася заборони на використання програми після того, як Telegram відмовився передавати повні дані про два неонацистські угруповання, які використовували месенджер для підбурювання до насильства в школах.

Як повідомляє американське видання The New York Times, в обох групах був підліток, якому інкримінують стрілянину у двох школах Бразилії у 2022 році. Внаслідок збройного нападу поранення отримали 13 учнів, ще троє людей загинули. У влади Бразилії з’явилася інформація про те, що у зазначених групах неонацистських угруповань постійно розміщувалися жорстокі відео, а також інструкції щодо виготовлення вибухових пристроїв. Telegram відмовився передавати дані про адміністрацію та учасників зазначених груп, пославшись на те, що обидві спільноти були видалені і отримати доступ до інформації на даний момент неможливо.

До речі, Телеграм у Бразилії блокують уже не вперше. Попередні короткочасні блокування було здійснено у 2022 році. Причина – адміністрація Телеграма відмовилася блокувати облікові записи, які займалися поширенням дезінформації перед президентськими виборами в країні. У попередній раз заборона була активна протягом декількох днів, після цього додаток знову став доступним для використання.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.