НовиниНовини світу

Сценаристи США розпочинають страйк: випуск серіалів під загрозою

95

Вперше за 15 років у США починається страйк сценаристів. Якщо вимоги страйкарів виконані не будуть, страйки можуть вплинути безпосередньо на випуск ток-шоу, серіалів, фільмів на відомих потокових сервісах. Відповідну інформацію оприлюднила Гільдія Сценаристів США. При цьому в організації заявили, що сценаристи готові продовжити переговори.

У США страйкуватимуть сценаристи

Рішення про початок страйку було ухвалено на тлі того, що шеститижневі переговори з такими сервісами як Netflix, Amazon, Apple, Disney, Warner Bros. Discovery, NBC Universal, Paramount та Sony не принесли жодного результату. Зазначені студії практично ніяк не відреагували на вимоги, незважаючи на те, що зараз більшість сценаристів переживають екзистенційну кризу.

У відповідь на заяву Гільдії сценаристів, представники Альянсу виробників кіно та телебачення (входять Netflix, Amazon, Apple, Disney, Warner Bros. Discovery, NBC Universal, Paramount та Sony) зазначили, що в рамках переговорів сценаристам було запропоновано щедре збільшення винагороди за їхню роботу. При цьому в Альянсі також заявили про готовність продовжувати переговори.

На даний момент не вдалося досягти домовленості за декількома вимогами – одна стосується найму певної кількості сценаристів на певний проміжок часу незалежно від того, є в цьому потреба чи ні. Також сценаристи вимагають посилити регулювання у сфері використання штучного інтелекту. Зокрема, йдеться про заборону використання вже готових сценаріїв для того, щоб навчати штучний інтелект для створення нових матеріалів.

Альянс виробників кіно та телебачення не погодився розглядати вимоги сценаристів щодо штучного інтелекту. Замість повної заборони на навчання ШІ сценаристам запропонували влаштовувати щорічні збори, в рамках яких би обговорювалися б новітні технології.

Страйк сценаристів негативно вплине на роботу потокових сервісів. Зокрема, вже зараз можуть перестати виходити нові випуски вечірніх шоу на кшталт Saturday Night Live, The Tonight Show із Джиммі Феллоном, The Late Show із Стівеном Колбертом. Страйк вплине і на виробництво серіалів та фільмів, але наслідки будуть спостерігатися лише через деякий час.

Останній страйк сценаристів відбувся у 2007 році, тоді він тривав протягом 100 днів. Для глядачів це обернулося тим, що багато популярних серіалів були змушені зменшити кількість серій у своїх сезонах. Також було завдано серйозних збитків економіці Лос-Анджелеса, оскільки від страйку постраждали і деякі суміжні сфери, наприклад, водії, хімчистка та кайтеринг.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.