НовиниНовини світу

путін зможе взяти участь у БРІКС без арешту

56

З’явилася інформація про те, що влада ПАР нібито знайшла вихід, як запросити російського диктатора на саміт БРІКС без арешту. Нагадаємо, саміт БРІКС має відбутися у серпні цього року в Південно-Африканській Республіці. Оскільки ПАР входить до складу Міжнародного конституційного суду, вона має заарештувати путіна, щойно він вступить на територію країни.

ПАР шукає способи не заарештовувати путіна

Як повідомляє видання Sunday Times, посилаючись на неназваних чиновників ПАР, місцева влада запропонувала путіну взяти участь у саміті дистанційно. Також є інформація, що уряд Південно-Африканської республіки попередив Кремль про те, що буде змушений заарештувати путіна за ордером Міжнародного суду, якщо той з’явиться у країні.

Джерело повідомляє, що на даний момент єдиний варіант для путіна взяти участь у БРІКС – це дистанційна присутність за допомогою Teams або Zoom. Жодних даних про те, чи погодився російський диктатор на такий формат, поки що немає.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний конституційний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського президента путіна, а також уповноваженої з прав дитини росії Марії Львівської-Бєлової. У рішенні суду зазначено, що путін особисто несе відповідальність за військові злочини на території України. Зокрема, йдеться про незаконну депортацію та незаконне переміщення населення у період з 24 лютого 2022 року після початку повномасштабної війни. Аналогічні звинувачення висуваються і до Львівської-Бєлової. До речі, спочатку зміст ордера на арешт був секретним, але потім було прийнято рішення зробити його публічним, щоб за можливості запобігти подальшому вчиненню злочинних дій у цьому напрямку.

12 квітня влада ПАР прокоментувала ситуацію з видачею ордера на арешт. За їхніми словами, це створює певні перешкоди та складнощі у підготовці та проведенні саміту БРІКС, який має відбутися у серпні.

24 квітня 2023 року також з’явилася інформація, що президент ПАР заявив про вихід країни з Міжнародного конституційного суду. Щоправда, це рішення затрималося ненадовго. Буквально наступного дня в адміністрації президента ПАР спростували інформацію про вихід із МКС.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.