На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Twitter президент Франції Еммануель Макрон написав про те, що під час свого візиту до Китаю головною темою обговорення на зустрічі із Сі Цзіньпіном буде наближення миру в Україні. Також планується обговорювати економічні питання, світову продовольчу безпеку, захист клімату та біологічну різноманітність. При цьому на тлі цього війна в Україні залишатиметься темою №1.
Макрон упевнений, що саме Китай може відіграти ключову роль у тому, щоб до України повернувся мир. Президент зазначив, що саме цю ідею він просуватиме під час своєї робочої поїздки до Китаю.
Згідно з джерелами ЗМІ, наближеними до Єлисейського палацу, Франція впевнена, що саме Китай має всі шанси змінити правила гри в контексті війни в Україні. Цьому сприятиме те, що зараз у Піднебесної налагоджені досить щільні взаємини із російською стороною.
Крім Макрона, до Китаю також прибула голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вона, як і Макрон, впевнена, що КНР може відіграти головну роль у припиненні війни в Україні.
Раніше постійний представник КНР у Євросоюзі Фу Цун заявив, що Китай не підтримує військове вторгнення росії в Україну. Він також повідомив, що КНР на даний момент не надає жодної військової допомоги російській стороні. Китайська сторона не визнає анексію українських територій, у тому числі територій Криму та Донбасу, які перебували під окупацією з 2014 року.
Також постійний представник КНР у Євросоюзі Фу Цун дав свій коментар щодо «Безмежної дружби» між москвою та Пекіном. Він зазначив, що зроблена заява – це не що інше, як звичайна риторика. Незважаючи на це, під час візиту лідера Китаю Сі Цзіньпін до москви, яке відбулося з 20 по 22 березня, путін та китайський президент постійно називали один одного «дорогими друзями». У США впевнені, що поїздка Сі Цзіньпін до москви може говорити, що Китай готує прикриття для військових злочинів росії в Україні.
Раніше китайська сторона вже пропонувала свій «мирний план», який нібито міг зупинити війну в Україні. Більшість світових лідерів запропонованого плану не оцінили. Єдина правильна заява з нього стосується того, що жодна країна не має права порушувати суверенітет іншої держави.
До речі, під час зустрічі з Сі Цзіньпін нібито було досягнуто домовленостей щодо не розповсюдження ядерної зброї. При цьому буквально за кілька днів після зустрічі російська сторона заявила про розміщення ядерних боєголовок на території Білорусі.