НовиниНовини світу

Атлети з росії та РБ не зможуть отримати візи в Німеччині

157

Німеччина висловила свою думку щодо того, що російським атлетам хочуть дозволити брати участь у міжнародних змаганнях. Якщо таке рішення буде прийнято – країна просто не видаватиме атлетам з росії та РБ візи для в’їзду. Відповідну інформацію оприлюднила Міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер під час свого інтерв’ю виданням Funke.

Німеччина не видаватиме візи російським атлетам

Раніше, 28 березня, Міжнародний олімпійський комітет на чолі з Томасом Бахом запропонував допустити спортсменів із росії та Білорусі до участі у міжнародних змаганнях. При цьому до атлетів висувається низка вимог – вони не повинні представляти інтереси своєї країни, брати участь можна лише у нейтральному статусі. Таке рішення викликало серйозне обурення з боку України та деяких інших західних країн. Через кілька днів Бах також заявив, що уряди країн не повинні приймати рішення щодо того, допускати тих чи інших спортсменів до міжнародних змагань, чи ні.

При цьому міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер наголосила, що на тлі всіх зроблених МОК заяв у країн все ще залишається можливість контролювати учасників міжнародних змагань. Щоб не допустити атлетів із країни-окупанта, а також тих держав, які підтримують військову агресію, достатньо відмовляти у видачі візи. Міністр ФРН зазначив, що Німеччина матиме чітку позицію з цього приводу.

Якщо Німеччина братиме участь в організації міжнародних змагань, то спортсмени з РБ та росії просто не отримуватимуть візи. Ненсі Фезер також зазначила, що рішення МОК – це ляпас українським спортсменам. На її думку, атлети з України не повинні зустрічатися та перетинатися зі спортсменами, які виступають за росію та РБ.

На думку Фезер, допуск російських спортсменів на міжнародні змагання також може дати російському диктатору доступ до нових майданчиків для поширення своєї пропаганди.

Раніше український уряд також висловився щодо рішення МОК. Україна має намір ігнорувати будь-які міжнародні змагання, у яких братимуть участь російські чи білоруські атлети. Станом на 20 лютого, вже 34 країни, які беруть участь в Олімпіаді, закликали Міжнародний Олімпійський комітет не допускати росіян та білорусів до змагань у рамках Олімпіади-2024.

Рішення МОК дати спортсменам з росії та РБ можливість брати участь у змаганнях під нейтральним прапором, також прокоментував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що окупанти вбивають людей під різною символікою.

Що ще почитати...
znaydeni-novi-superzemni-planeti.webp

Астрономам вдалося виявити дві планети, потенційно придатні для життя

Астрономам з NASA вдалося виявити дві екзопланети, які належать до категорії «Суперземні» та потенційно підходять для проживання людини. Відповідну інформацію опубліковано у дослідженні ArXiv.
golovni-novini-ukraini-9-travnya.webp

Головні новини України 9 травня: 440 день війни

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом ЗСУ, за 9 травня українським військовослужбовцям вдалося знищити 690 окупантів, 2 танки, 18 броньованих бойових машин, 6 одиниць безпілотників оперативно-тактичного рівня.