Наука та освіта

ЗНО у 2023 році – до чого готуватися

85

ЗНО – Зовнішнє Незалежне Оцінювання – тест, якого страшаться всі одинадцятикласники. Саме за його результатами абітурієнтів приймають у заклади вищої освіти на бюджет. Ця система доволі успішно відображала рівень якості загальної середньої освіти з 2004 року.

ЗНО у 2023 році – до чого готуватися

Більше половини навчального року вже позаду, тож пропонуємо розібратись – чого чекати випускникам 2023 року? В якому форматі буде проходити оцінювання, до чого готуватись: до ЗНО чи НМТ?

Що таке НМТ?

Через повномасштабне вторгнення російської армії, активні бойові дії у різних куточках України та регулярні обстріли, у 2022 році процедуру оцінювання якості освіти для випускників шкіл було змінено. 

З міркувань безпеки та економічної ситуації 24 березня 2022 року було введено НМТ – Національний Мультипредметний Тест.

Різниця між ЗНО та НМТ

Після реєстрації учасника ЗНО, він дізнався дату, час та місце проведення тесту. На виконання завдань відведено від 120 до 180 хвилин в залежності від предмету. Робота складається з питань 4 форм: тест з однією відповіддю, встановлення відповідності, питання з короткою відповіддю та фінальне завдання з розгорнутою відповіддю. 

Формат ЗНО передбачає складання тесту з одного предмета в один день у письмовому форматі (на папері).

НМТ значно відрізняється ЗНО. По-перше, це онлайн-тестування, де завдання містять лише тестові форми (з однією відповіддю та встановлення відповідності). По-друге, іспит проходить в один день. 

У 2022 році випускники складали тест з української мови, математики та історії України. Він містив 60 питань – по 20 з кожного предмету. На виконання відводилось 120 хвилин. 

Яким буде іспит у 2023 році?

Однозначно, у 2023 році знову буде проведений НМТ, але у вдосконаленому варіанті.

Тест складатиметься з трьох блоків по 20 питань: перші два обов’язкові предмети, третій – на вибір вступника. Цьогоріч обов’язкове складання іспиту з української мови та математики, до предметів на вибір віднесли історію України, хімію, фізику, біологію та іноземну мову (англійська, іспанська, французька, німецька). 

На виконання тесту відведено 180 хвилин, тобто по 60 на кожний блок. Учасник самостійно розподіляє час. 

Так само, як минулоріч складання Національного Мультипредметного Тесту відбуватиметься в спеціальних аудиторіях деяких Вищих Навчальних Закладів, які оснащені комп’ютерною технікою – Тимчасових Екзаменаційних Центрах (ТЕЦ). 

Коли почнеться реєстрація на НМТ 2023?

Реєстрація на Національний Мультипредметний Тест розпочнеться у квітні 2023 року. 

Коли відбудеться НМТ 2023?

У 2023 році заплановано 2 сесії НМТ – основна і додаткова, можливо як минулоріч буде введена третя (спеціальна). 

Основна сесія НМТ запланована на червень 2023 року, додаткова – на кінець червня-липень. Відповідно початок вступної кампанії заплановано на липень-серпень 2023.

Отже, у 2023 році точно буде НМТ. Для когось це подія радісна, адже тести скласти простіше, ніж питання з відкритою відповіддю. Для когось не дуже, бо в один день іспит відразу з трьох предметів. Але це точно оптимальне рішення для нинішньої ситуації.

Що ще почитати...
s-w-i-f-t-.webp

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”. Під час пілотного...
ris-tse-universalniy-garnir-dlya-bagatoh-strav.webp

Як правильно варити рис

Рис – це одна з найпопулярніших круп у світі. Він є основним продуктом харчування в багатьох країнах, переважно Азії. Але вкрай популярний рис і в Європі. З рисом європейці познайомилися...
istoriya-azartnih-igor-nabagato-davnisha-nizh-mozhe-zdavatisya.webp

Історія гемблінгу: як усе починалося?

Гемблінг – це один із найпопулярніших у світі видів розваг. Зазвичай до гемблінгу відносять: лотереї, ставки на спорт, певні види карткових ігор, рулетку, ігрові автомати. І як би не здавалося,...
pravilna-gra-koloriv-dozvolyae-stvoryuvati-kontrasti-ta-aktsentuvati-pevni-detali-intereru.webp

Як правильно підібрати колір стін у квартирі

Від колірного рішення інтер'єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості...
audioknigi-tse-noviy-zruchniy-sposib-znayomstva-z-literaturnimi-tvorami-shcho-stae-dedali-populyarnim.webp

Де слухати аудіокниги українською: добірка сайтів і додатків

Аудіокниги – давно завоювали популярність в української аудиторії. Вони зручні та дають змогу насолоджуватися книжками в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад за кермом або під час тренування. Поступово...