В результаті останніх досліджень космосу вчені дійшли висновку, що планети формувались одночасно з батьківською зіркою. Раніше вважалося, що коли сформувалася планета Земля, Сонце вже давно досягло свого повного розміру. Але тепер наукова спільнота бере це під сумніви – про це пише журнал Форбс.

Що нам відомо про Землю?
Ще зі шкільного курсу природознавства ми знаємо, що Земля – планета Сонячної системи. Вона третя від Сонця, завдяки чому має оптимальні умови для життя і є домівкою для усіх нас. Поки що не знайдено жодної аналогічної планети. У цьому полягає унікальність планети Земля.
Завдяки радіометричному аналізу гірських порід та викопних з надр Землі вчені дійшли висновку, що нашій планеті близько 4,6 млрд років.
Сонячна система була сформована з туманності – величезної хмари міжзоряного пилу і газів. Усі хімічні елементи у її складі були утворені під час Великого вибуху. В результаті стискання цієї туманності, у її центрі розпочався ядерний синтез – утворилась протозірка, яка згодом перетворилась на наше Сонце.
Після цього міжзірковий пил під дією гравітації і сонячного вітру почав формувати кільця навколо центра системи – акреційні диски. Акреція – це процес зіткнення речовин у космічному просторі, в результаті якого формуються космічні тіла. Тільки після цього почали формувались протопланети, однією з яких була майбутня Земля.
Нова гіпотеза щодо формування Землі
Вчені з Кембриджського університету на чолі з доктором Емі Бонсор спостерігали за найстарішими зірками Всесвіту, які вже доживають свій вік у вигляді білих карликів. Вони шукали залишки планетезималей – зародків протопланет або астероїдів. Досліджувані зоряні системи подібні до нашої Сонячної.
У атмосферах білих карликів вчені знайшли дещо неочікуване – залишки важких елементів таких як залізо, магній, кальцій. Єдиний шлях яким вони могли туди потрапити – астероїд, який врізався у ще недосформовану зірку і розплавитися у ній.
Як зазначає доктор Емі Бонсор: “Якщо ці астероїди були розплавлені чимось, що існує дуже короткий час на зорі планетарної системи, то процес формування планет повинен початися дуже швидко”.

Тобто, з цього дослідження випливає, що планетезималі сформувались практично одночасно із зіркою, а не через мільярди років, як припускалося раніше. А відповідно і планетогенез розпочався набагато раніше. Спостереження за білими карликами та їх подальше вивчення продовжується, якщо гіпотеза Кембриджських вчених буде підтверджена, науковцям доведеться розраховувати новий вік не тільки Землі, а й усіх відомих нам планет.
Отже
У вчених немає сумнівів щодо механізму формування протопланет. Вони беруть під сумнів вилючно темпи їхнього виненкнення і вважають, що все відбувалося значно швидше. Тож скільки років планеті Земля? Поки що наукова спільнота дотримується раніше зазначених 4,6 млрд. А нам залишається чекати нових відкриттів.