Засновник Майкрософт, мільярдер, інвестор, письменник і філантроп, щасливий батько і взагалі той, хто досягає успіху майже у будь-якій діяльності – це все Білл Гейтс. Про нього та його шлях до успіху написано багато книжок, знято багато інтерв’ю та документальних фільмів і всі вони говорять про те, наскільки він розумна та цікава особистість.
Книжки дають змогу вчитися чомусь корисному у будь-який час та у будь-якому місці, наприклад тому, як впоратися з особистими фінансами. Тож прислухатися до порад Білла Гейтса що до книжок та особистого розвитку має сенс. Як він неодноразово казав в інтерв’ю, він постійно читає та дізнається щось нове, що може надихнути його створити новий продукт або інвестувати у стартап.
ТОП-5 книжок, що рекомендує Білл Гейтс
Я не став обмежуватися лише останнім роком свого життя, а обирав книжки, що надихали мене все життя. Але до переліку увійшла і книга, що справила на мене сильне враження цього року. Це книжка “Surrender” Bono. Бо у ній мій добрий друг розкрився з нового боку навіть для мене.
У своєму блозі засновник Майкрософт написав, що до цього переліку увійшли його улюблені книжки за все його життя. Тут є наукова фантастика, яку він полюбляє ще з часів коледжу та автобіографічна книга його друга Боно, видатного музиканта, рокера та філантропа.
Відео ТОП-5 улюблених кніжок Білла Гейтса
Так що ж радить прочитати Білл Гейтс, щоб стати розумнішим і подивитися на життя під іншим кутом.
“Чужинець на чужій землі”. Роберт Гайлайн
Роберт Гайлайн “Чужинець на чужій землі” – культова книжка для всіх, хто полюбляє наукову фантастику, космос та питання етики та філософського буття людини. Білл Гейтс полюбляє її ще з дитинства, але перечитує і кожного разу знаходить у ній щось нове. Історія про хлопця, що повертається з Марса на Землю і стає засновником нової релігії, заставляє замислюватися та по новому дивитися на те, що нам нав’язують як істину та правду.
“Здаватися”. Боно
Автобіографічна книга “Здаватися” Боно розкриває відомого ірландця з нового боку. Хочете дізнатися, як понад 30 років бути на хвилі успіху, подолати біль втрати близьких, як поєднувати релігійність та рок-музику, як бути багатодітним батьком, філантропом та рок-зіркою водночас. Це все неймовірний і харизматичний рудоволосий (так, він фарбує волосся у чорний) хлопець із Дубліна, на ім’я Пол Хьюсон, більш відомий усьому світу як Боно.
“Команда суперників: політичний геній Авраама Лінкольна”. Доріс Гудвін
Доріс Гудвін “Команда суперників: політичний геній Авраама Лінкольна” написала надзвичайну по силі книгу, у якій розкрила Авраама Лінкольна як політика, сильну особистість та надзвичайно розумного, небезпечного стратега, що вмів використати амбіції супротивників таким чином, що ті починали працювати на благо країни, будучи впевненими у тому, що борються проти нього. Книга Пулітцерівського лауреата дозволяє поглянути на суперників як на ресурс, а на боротьбу як на інструмент впливу.
“Внутрішня гра в теніс”. Тімоті Галлвей
“Внутрішня гра в теніс” Тімоті Галлвея – це “Біблія” тренерів, коучів, топ-менеджерів, у якій тренер з тенісу і, водночас, професор з Гарварду, розкриває важливість того, що відбувається у нашому розумі. Це книга не про позитивне мислення, а про ясність розуму, чітке розуміння цілей, вміння фокусуватися на важливому, про впевненість у собі і зовсім трішки про позитивне мислення. “Внутрішня гра” змінює не тільки підхід до бізнесу, а й може змінити навіть особисте життя, якщо ви зміните своє мислення.
“Сон Менделєєва”. Пол Стратен
“Сон Менделєєва” Пола Стратена присвячена геніальному хіміку і взагалі дуже незвичайний особистості Дмитра Менделєєва, чиї досягнення у світовій науці складно переоцінити. Це і біографічна книга, і історія хімії, і розкриття “таємниці” створення періодичної таблиці , яку “за легендою” він побачив уві сні. Це спроба по новому подивитися на генія за роботою і у звичайному житті, та оцінити вплив його на цілу галузь науки.
Читати треба для того, щоб розвивалися нові нейронні зв’язки, щоб ваш особистий розвиток ніколи не припинявся, щоб отримувати задоволення та дізнаватися щось нове навіть про себе. Тим більш, що Білл Гейтс поганого не порекомендує, а він радить читати не менше однієї книжки на тиждень.