Всі ми пам’ятаємо трагічні події 2013 року. Вони дали початок важливим змінам в Україні. Це дуже серйозна та делікатна тема для розмови з дітьми, але проговорити це обов’язково потрібно.
У цій статті ми розберемо кілька основних тез для батьків і вчителів, які хочуть розповісти школярам про Революцію Гідності. З детальним планом урока можна ознайомитись на порталі Нової української школи.

З чого почати розмову з дітьми про Революцію Гідності
Хорошим початком буде провести невелике опитування серед дітей. Поцікавтесь: “Що вони чули з цієї теми?”, “Чи знають вони що таке Революція Гідності?”, “Що вони запам’ятали з розповіді про ці події?”.
Важливо донести дітям, що не існує правильної чи неправильної відповіді на ці питання. Є лише особистий досвід і точка зору.
Також важливо поділитися своїми думками з цього приводу. Дати відповіді на питання, які задаєте школярам.
Далі можна у формі інтерактиву розібрати з дітьми тему гідності на прикладах різних повсякденних ситуацій. Учням буде простіше зрозуміти інформацію в ігровій формі. Так можна залучити до обговорення навіть сором’язливих дітей.
Серйозна частина
Після такої підводки, можна переходити безпосередньо до розповіді про події Майдану:
- Коли відбулася Революція Гідності – події розпочались з мітингу київських студентів 21 листопада 2013 року і завершились 23 лютого 2014 року після офіційного звільнення Віктора Януковича з посади Президента України.+
- Чому студенти вийшли на мітинг – бо вони були не згодні з рішенням влади. Україна довго йшла до того, щоб стати членом Євросоюзу і от, нарешті, у 2013 році наша країна мала підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом. Але тодішній Президент відмовився робити це.
- Чому мирний мітинг перетворився на страшну кроваву бійню – бо спеціальні бойові підрозділи, їх ще називають “силовики”, дуже жорстоко розігнали протестуючих студентів. Дії силовиків порушували Конституцію України. Люди були змушені відстоювати свої права та гідність.
- Як завершилась Революція Гідності – українці змусили Презедента втекти з країни. Розпочався новий етап у нашій історії. На жаль ціна цього досягнення була висока – більше 100 людей загинули (Небесна Сотня), а ще тисячі отримали травми.
Відтепер в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. 21 листопада ми вшановуємо пам’ять тих, хто поклав своє життя відстоюючи права українців та наше майбутнє.
Покажіть дітям відеоматеріали. НУШ рекомендує “Революція Гідності та Свободи” О. Кришталовича.
Отже, Революція Гідності – яскравий приклад того, які прості українці об’єднались проти несправедливості і змогли відстояти свої права, честь та гідність. Ці події трагічні, але вони відкрили Україні та всім нам двері у краще майбутнє. Такі розмови з дітьми не повинні бути довгими та громіздкими. Це маленькі розповіді про великі події.