Наука та освіта

Найкращі медичні університети України 2022-2023

24

Щорічно незалежний портал Освіта.ua складає рейтинг вищих навчальних закладів України за певними категоріями. У зв’язку з трагічними подіями 2022 року, процедура вступу в медичні навчальні заклади була спрощена. Є висока вірогідність, що це продовжиться й у 2023 році.

Найкращі медичні університети України 2022-2023: Вступити до медичного вишу тепер простіше

Пропоную ознайомитись з рейтингом найкращих медичних університетів України за версією порталу Освіта.ua станом на 2022 рік.

ЛНМУ імені Данила Галицького

У 2022 році ЛНМУ імені Данила Галицького визнали найкращим медичним універом. Виш вже неодноразово посідав почесне перше місце в цьому рейтингу. Рівень медичної освіти в Україні доволі високий. Це підтверджує той факт, що кожного року у стіни ЛНМУ приходять нові студенти з країн Європи, Азії та Африки.

Найкращі медичні вузи України – ЛНМУ імені Данила Галицького

НМУ імені О.О. Богомольця

Почесне друге місце посів університет імені Богомольця, що розташований у Києві. У цьому році заклад активно брав участь у допомозі ЗСУ та проводив тренінги з тактичної медицини. Минулого року університет відсвяткував свою 180-ту річницю. 

Харківський національний медичний університет

На третьому місці цьогоріч опинився Харківський національний медичний університет. Це сучасний навчальний заклад, що стрімко розвивається. Доречі, нещодавно студенти-волонтери встановили рекорд України. Протягом 24 годин вони виготовляли окопні свічки для наших воїнів і зробили понад 5 000 одиниць.

Найкращі медичні вузи України – Харківський національний медичний університет

ТНМУ імені І.Я. Горбачевського

Доволі молодий виш порівняно з іншими – його засновано вже при радянській владі у 1957 році. При університеті діють лікарня, віварій, оздоровчий комплекс та видавництво спеціалізованої літератури. 

Донецький національний медичний університет

Через окупацію Росією Донецької області, університет був змушений переїхати до міста Кропивницький. Але це не завадило йому посісти почесне 5 місце в рейтингу найкращих медичних вишів України у 2022 році. 

ВНМУ імені М.І. Пирогова

Шостий щабель займає Вінницький університет під керівництвом ректора Мороза В.М. – академіка НАМН та Героя України. ВНМУ співпрацює з іноземними партнерами з США (Бірмінгемський університет, коледж Франкліна Пірса, Вандербільський університет) та Франції (Ліможський університет).

Буковинський державний медичний університет

Університет розташований у місті Чернівці і є одним з найбільших навчальних закладів регіону. Вже декілька років заклад стабільно посідає почесне 7 місце в рейтингу найкращих медичних університетів України. Гордість Буковинського медуніверу – щорічний міжнародний медичний конгрес, який виріс з простого студентського форуму.

Дніпровський державний медичний університет

Один з найстаріших українських навчальних закладів. Його засновано ще за Катеринославської губернії на базі вищих курсів для жінок. У розпорядженні вишу 42 клінічні кафедри у 15 лікарнях міста, що забезпечує гідний практичний досвід майбутнім медикам.

Національний фармацевтичний університет

На жаль, через воєнні дії університет працює у віддаленому форматі. З перших днів війни на базі вишу організовано волонтерський штаб. Там кожен студент може отримати допомогу. 

Івано-Франківський національний університет

Замикає рейтинг найкращих медичних університетів України 2022-2023 Івано-Франківський виш. Заклад активно підтримує ЗСУ, у тому числі співпрацює з Першим мобільним шпиталем. 

Найкращі медичні університети України 2022-2023: Абітуєти, ви знаєте куди вступати

Світова пандемія та російсько-українська війна показали наскільки важливі медичні працівники. Рейтинг формується незалежною комісією, які звертають увагу у тому числі на сучасні методи навчання у вишах. Тож, абітурієнти, ви знаєте куди вступати.

Що ще почитати...
Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

Бізнес-еміграція в США – що потрібно знати

На жаль, через війну в Україні значна частка підприємців або релокували свій бізнес, або були змушені вдатися до бізнес-еміграції. Сполучені Штати Америки – вельми приваблива країна для таких цілей, але