Мабуть кожен хоча б один раз чув словосполучення “магнітні бурі”. Найчастіше в контексті поганого самопочуття або проблем з мобільним зв’язком чи інтернетом. Але мало хто розбирався більш детально в цьому питанні.

Тому в цій статті ми розповімо що таке магнітні бурі, що їх викликає, як вони впливають на нас та коли чекати магнітні бурі у 2023 році.
Що таке магнітна буря?
Ще зі шкільного курсу географії всім відомо, що в Землі є магнітне поле. Воно захищає планету від сонячного вітру (потоку іонізованих частинок) та космічного випромінювання, які б знищили все живе. Магнітне поле дуже чутливе до сонячної активності.
Тому магнітні бурі – це збурення магнітного поля, через різкий викид сонячного вітру і пов’язаної з ним ударної хвилі.
Історія дослідження магнітних бур
Вперше дивне явище помітили китайці ще до нашої ери. Вони звернули увагу на те, що стрілка компасу могла тремтіти або відхилятися.
Перші серйозні дослідження цього явища датовані ХІХ століттям. Дивну “поведінку” стрілки компасу детально описав німецький картограф Александер фон Гумбольдт. Спочатку була висунута гіпотеза, що так званий “шум” спричинений нерівномірністю джерел магнітного поля, які розташовані у надрах землі.
Пізніше її спростували дослідження, які довели одночасність цього явища у різних куточках Землі. Вже в середині ХІХ століття була облаштована мережа обсерваторій, які спеціалізуються на спостереженні за магнітним полем.
Вже у ХХ столітті вчені дійшли висновку про внеземне походження збудника магнітних бур. З того часу дослідження цього явища активно продовжуються.
Вплив магнітних бур
Магнітні бурі сьогодні мають значний вплив на життєдіяльність та здоров’я людей. Найбільше від них страждає комунікаційна техніка: перевантажуються системи зв’язку, виникає поверхневий заряд на трансформаторах, навігація кораблів дає збої тощо. В деяких регіонах може повністю пропадати зв’язок.
Звичайно, на людину магнітні бурі впливають ненайкращим чином. Особливо страждають люди, які мають проблеми з тиском та серцево-судинними захворюваннями. Приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час магнітних бур. Вчені вважають, що це спричинено сповільненням капілярного кровообігу.
Що правда не вся наукова спільнота визнає вплив цього явища на здоров’я людини.
Магнітні бурі у 2023 році
Довгострокові прогнози магнітних бур робити складно, адже ситуація з сонячною активністю може змінитися доволі стрімко. Але ми вже точно знаємо, коли очікувати збурення магнітного поля у цьому місяці.
Магнітні бурі у лютому 2023
- 7-10 лютого – середня буря (К-індекс 4);
- 12 лютого – слабка буря (К-індекс 3);
- 18 лютого – слабка буря (К-індекс 3);
- 19-21 лютого – середня буря (К-індекс 4);
- 22-23 лютого – слабка буря (К-індекс 3).
Отже, магнітні бурі – це явище, викликане сонячною активністю. Вчені продовжують досліджувати їх та їхній вплив на Землю. Краще не перенавантажуватись під час магнітних бур.