Школа – специфічне місце в житті кожної людини. В когось вона асоціюється з веселим та цікавим часом із друзями, а для інших це суцільна нудьга та постійне очікування дзвоника з уроку.

Сприйняття навчального процесу дитиною значною мірою залежить від вчителя. Тому пропонуємо розібратись як зацікавити дітей навчанням та заохотити до науки.
Як залучити дітей до науки?
Навчальний процес – це рух назустріч одне одному і не лише між вчителем та учнем, важливу роль займають батьки. Тому крім роботи з дітьми, педагогу варто проводити бесіди з мамами й татами.
Пропонуємо 6 дієвих порад для вчителя, щоб навчання і наука для дітей були цікаві.
Помилки – це нормально
Часта проблема, з якою стикаються педагоги – дитина боїться помилитись, тому не наважується діяти і розбиратися в питанні. Важливо відразу пояснити учням, що боятися зовсім нічого. Помилки – це нормально, при вивченні чогось нового.
Не можна сварити учня, потрібно допомогти йому розібратись.
Будьте на одній хвилі з учнями
Співпраця – запорука успіху. Дітям буде набагато цікавіше досліджувати питання, якщо вчитель буде їхнім другом. Оберіть собі роль не “наставника, який знає все”, а “дослідника, який хоче дізнатись нове”. Тоді дітям буде легше комунікувати та включатись у процес.
Допомога невмотивованим
Старий, але досі дієвий прийом. У великому класі є вмотивовані та невмотивовані учні. Запропонуйте першим менторство над другими. Це знову ж таки принципи командної роботи.
Дитина повинна відчувати успіх
Дитина у першу чергу полюбляє не предмет, а свої успіхи в ньому. Жоден учень не буде зацікавленим у занятті, де йому нічого не вдається. Потрібно створювати “ситуації успіху”. Чудовий спосіб – закріплення матеріалу у ігровій формі. Це можуть бути вікторини, головоломки, індивідуальні чи командні змагання.
Такий формат допомагає не лише запам’ятати матеріал, а й набути впевненості у власних силах, що дуже важливо для дітей і підлітків.
Пояснюйте нове на звичних прикладах
Найкращий спосіб запам’ятати інформацію та зрозуміти процес – провести асоціативну лінію. Для пояснення природничих наук для дітей добре підійдуть приклади з кухні, адже в кожного вона є – це знайомий та зрозумілий образ. Це допоможе учням усвідомити, що наука – це не щось складне і далеке, яке існує лише на уроках, а оточує нас на кожному кроці.
Знайомство з наукою крок за кроком
Наука – це наче великий пазл. Щоб його скласти, потрібно дослідити усі елементи та потроху збирати їх у цілісну картину. Тобто, неможливо зрозуміти якусь глобальну тему, не розібравшись з її складовими – це важливо донести дітям. Так вони не будуть поспішати і кожна нова тема ставатиме все більш знайомою.
Отже, зацікавити дітей наукою не так складно, варто лише створити дружню атмосферу на уроці, знайти мотивацію для учнів та надати їм впевненості у власних силах.