Повільно, але невблаганно наближається кінець навчального року. А це означає, що до випускних та вступних іспитів залишилось не так багато часу. Цьогоріч для українців навчання за кордоном стало максимально актуальним. Тому саме час приділити увагу англійській мові.
У цій статті ми дамо відповіді на питання: Що таке есе? Як написати есе англійською мовою? А також поділимось корисними посиланнями на онлайн-ресурси, які допоможуть написати есе англійською правильно.
Поради для написання есе англійською
&list=PL_zDp5rG6HqsO5Uo5Pq8HOwLIr_BIaRZc&index=5
Що таке есе?
Есе – це письмовий твір, де автор висловлює свою думку щодо певної тези або проблеми. Його можна порівняти з твором-міркуванням, але з певними нюансами, які зумовлені регламентом.
З написанням есе можна зіткнутись під час вступного іспиту, міжнародного іспиту на отримання сертифіката володіння мовою, для працевлаштування за кордоном.
Види есе англійською мовою
1. For & Against Essays – “За та проти” – формат есе, де автор наводить аргументи з певної теми, але не висловлює свою кінцеву думку. Потрібно розкласти всі “за” та “проти” і залишити можливість читачеві зробити самостійний висновок. Воно має таку структуру:
- Вступ – зазначити тему, але не висловлювати свою позицію щодо неї;
- Основна частина – висловити свою думку, навести аргументи;
- Висновок – підсумовувати все, що було зазначено, але не формулювати остаточний вердикт.
2. Opinion Essays – “Особлива думка” – есе, де важливо висловити саме власну позицію, навести аргументи на яскраві приклади. Воно також складається з трьох частин:
- Вступ – охарактеризувати питання та чітко висловити свою позицію щодо нього;
- Основна частина – розглянути альтернативні точки зору, пояснити чому вони мають право на існування, але зробити акцент на підтвердженні вашої позиції;
- Висновок – ще раз наголосити на своїй позиції.
3. Points to consider essays – “Проблема та рішення” – відрізняється формальним стилем написання. Важливо чітко зазначити проблему, навести переконливі аргументи та запропонувати шляхи вирішення. Структура такого есе:
- Вступ – просто зазначити та коротко описати проблему;
- Основна частина – розглянути варіанти вирішення проблеми та можливі наслідки, але не висловлювати власну думку;
- Висновок – зазначити своє бачення проблеми та запропонувати свій спосіб вирішення.
ТОП-3 онлайн-ресурси, які допоможуть підготуватись до есе
Phoenicis Project – освітній портал, який орієнтований на підготовку до ЗНО з англійської. Традиційно, завдання цього іспиту містили в тому числі есе. На ресурсі є поради для написання есе англійською з різних тем та різних видів творів. Звичайно, там можна знайти й тестові завдання, й аудіювання, які теж стануть у нагоді для вивчення мови.
Lang8 – унікальний онлайн-проект. Ви можете опублікувати будь-який письмовий твір, в тому числі есе, а носії мови, які зареєстровані на сайті його перевірять, висловлять свою думку та дадуть поради.
EDX – безкоштовна платформа, де зібрано безліч різноманітних курсів, в тому числі з англійської мови. Є різні типи завдань, в тому числі написання есе.
Отже, написати есе англійською не так складно, навіть якщо володієш мовою не на найвищому рівні. Головне – підготовка та розуміння основ.