Наука та освіта

Глобальне потепління – чи є загроза людству?

63

Індустріальна революція стала точкою відліку для визначних відкриттів людства та значному покращенню загального рівня життя. Але разом із цим дала початок такому явищу як “глобальне потепління”. Це питання доволі гостро постало в останні десятиліття, чим спричинило появу купи страшних прородств майбутнього Землі.

Глобальне потепління – чи є загроза людству?

Пропонуємо розібратись в цій темі. Що таке глобальне потепління? В якому насправді стані зараз клімат нашої планети? Чи є загроза людству від глобального потепління?

Весна в Антарктиді – чи є глобальне потепління

Що таке глобальне потепління?

Глобальне потепління – це поступове підвищення температури повітря на Землі, яке спричинене як природними, так і антропогенними факторами.

В першу чергу його пов’язують з парниковим ефектом. Це явище, коли  енергія сонячного випромінювання відбивається від поверхні планети, але не може повернутись в космос через скупчення певних газів в атмосфері Землі, зокрема вуглекислого.

Історія глобального потепління

Вперше про підвищення середньорічної температури на Землі заговорили ще у 1988 році. Тоді Джеймс Хансен – професор Колумбійського університету – звернув увагу наукової спільноти на те, що діяльність людини вже значно вплинула на клімат планети. І висунув занепокоєння та приблизні прогнози того, до яких наслідків це призведе.

В тому ж році на засідання науковців в Торонто було створено Міжурядову групу експертів з питань змін клімату. Вона продовжує діяти і щороку оприлюднює звіти щодо кліматичних змін на планеті.

Парниковий ефект та озонова діра над Антарктидою

Як зазначалось вище, парниковий ефект – результат скупчення вуглекислого газу в верхніх шарах атмосфери, який спричиняє підвищення температури повітря в нижніх.

Глобальне потепління – чи є загроза людству: Парниковий ефект та озонова діра над Антарктидою

Основні джерела парникових газів – це промисловість, де спалюють нафту, вугілля тощо. А також транспорт, вирубка лісів, пожежі, сміттєві полігони.

Озонова діра затягнулась

Як ми знамо, озоновий шар навколо Землі – це бар’єр, який захищає планету від надлишку сонячного випромінювання. Починаючи з 1980 року науковці спостерігають за найбільшою озонової дірою, яка розташована над Антарктидою.

Парниковий ефект і руйнування озонового шару тісно пов’язані. Адже скупчення вуглекислого газу не дає змоги верхньому шару атмосфери прогріватись. А чим він холодніший, тим менше озону.

Глобальне потепління – чи є загроза людству: Озонова діразатягнулась

Що радує, останні роки вчені спостерігають позитивну динаміку – діра над Антарктидою поступово затягується.

Це два явища, які спричинила “брудна” промисловість. Зараз ми маємо відповідні технології, що мінімізувати викиди вуглекислого та інших газів в атмосферу Землі. Весь світ переходить на екологічні виробництва та джерела енергії.

Глобальне потепління 2023

На початку року американське агентство кліматичних досліджень оприлюднило прогноз на 2023 рік. На жаль, ситуація не надто приваблива. Кліматологи припускають, що 2023 рік буде найтепліший за всі попередні.

Є припущення, що це пов’язано з війної в Україні. Адже щодня в повітря здіймається купа парникових газів від вибухів снарядів. Маємо надію, що після перемоги України кліматична ситуація поліпшиться.

Що ще почитати...
s-w-i-f-t-.webp

Swift успішно завершив перший етап тестувань CBDC

Міжнародна платіжна система Swift оголосила про результати пілотного тестування переказів різних цифрових валют центральних банків (CBDC) і додала, що організація бачить у цьому “очевидний потенціал і цінність”. Під час пілотного...
ris-tse-universalniy-garnir-dlya-bagatoh-strav.webp

Як правильно варити рис

Рис – це одна з найпопулярніших круп у світі. Він є основним продуктом харчування в багатьох країнах, переважно Азії. Але вкрай популярний рис і в Європі. З рисом європейці познайомилися...
istoriya-azartnih-igor-nabagato-davnisha-nizh-mozhe-zdavatisya.webp

Історія гемблінгу: як усе починалося?

Гемблінг – це один із найпопулярніших у світі видів розваг. Зазвичай до гемблінгу відносять: лотереї, ставки на спорт, певні види карткових ігор, рулетку, ігрові автомати. І як би не здавалося,...
pravilna-gra-koloriv-dozvolyae-stvoryuvati-kontrasti-ta-aktsentuvati-pevni-detali-intereru.webp

Як правильно підібрати колір стін у квартирі

Від колірного рішення інтер'єру залежить комфорт проживання у квартирі. Перш ніж зупинити свій вибір на певному кольорі, потрібно врахувати безліч нюансів: кількість і вік мешканців, їхні колірні переваги, ступінь освітленості...
audioknigi-tse-noviy-zruchniy-sposib-znayomstva-z-literaturnimi-tvorami-shcho-stae-dedali-populyarnim.webp

Де слухати аудіокниги українською: добірка сайтів і додатків

Аудіокниги – давно завоювали популярність в української аудиторії. Вони зручні та дають змогу насолоджуватися книжками в будь-який час і в будь-якому місці, наприклад за кермом або під час тренування. Поступово...