Проблема Глобального потепління цікавить наукове суспільство вже багато років. Один з наслідків цієї екологічної проблеми – танення льодовикових щитів Землі. Звичайно, найбільшу загрозу людству в цьому плані становить Антарктида, але недавні дослідження показали, що першого “удару” варто чекати від Арктики.

Пропонуємо розібратись чому льодовики Північного полюсу тануть швидше ніж південного та чим це загрожує людству.
Прогнози щодо танення Антарктиди
Вчені припускають, що з нинішніми темпами Глобального потепління катастрофа планетарного масштабу загрожує людству вже у цьому столітті. В льодовикових щитах південного континенту міститься колосальна кількість води. Її вистачить, щоб підняти рівень Світового океану на понад 60 метрів.
Величезна кількість прибережних населених пунктів піде під воду, а кількість постраждалих рахуватиметься сотнями мільйонів.
Яка ситуація з таненням Арктики?
Вчені досконально вивчили льоди Антарктики і їхню модель танення. Її ж застосовували і для прогнозів щодо Арктики. Звичайно, вчені розуміли, що такий підхід є неточним, але наблизитися до країв льодовиків Гренландії – складна та небезпечна задача.
На відміну від крижаного щита Антарктиди, де льодовиковий покрив горизонтальний, в Арктиці він вертикальний, що спричиняє певні труднощі для дослідників
Небезпека Арктичних льодовиків
Льодовики Гренландії розташовані в глибині фіордів – довгих та вузьких розщелин, куди заходить морська вода. Температура океанічних вод значно вища за температуру криги, відповідно вона її поступово топить.
Це природне явище може спричинити драматичний фінал дослідницької експедиції. Адже зі значної висоти у воду полетить брила льоду, розміром з багатоповерховий будинок.
Нові дослідження арктичних льодовиків
Нове дослідження льодовиків Арктики провели науковці з Ратгерського університету. Вони використовували безпілотні роботизовані човни для вимірювання показників у фіордах Гренландії та на льодовику ЛеКонт, що розташований на Алясці.
Результати дослідження вразили вчених. Вони не очікували, що антарктична модель танення льодовиків настільки недооцінює темпи арктичної багатовікової криги. Один з досліджуваних льодовиків (ЛеКонт) тане прилизно у 100 разів швидше, ніж раніше припускали науковці.
Чим загрожує танення Арктики
Холодна вода з підтанувшої арктичної криги змішується з більш теплою океанічною. Це стимулює підвищення активності циркуляції водних мас поблизу льодовиків. Як наслідок – Арктика танутиме все швидше.
Поки що вчені не називають орієнтовних дат, але в найближчому майбутньому активне танення арктичної криги поступово підніме рівень Світового океану мінімум на 6 метрів.
Отже, кліматичні проблеми – результат діяльності людини, який в найближчому майбутньому обернеться катастрофою для людства. Нові дослідження вчених цьому підтвердження.