Україна – молода живописна та вельми цікава країна, якій є чим здивувати. Наша держава поєднує давні традиції, сучасні погляди та рішучі дії, які продовжують дивувати світ.

Пропонуємо 12 неймовірних фактів про Україну, які знає далеко не кожен.
Цікаве про Україну
Підбірка неочікуваних фактів про Україну
Українські технологій на Місяці
Всі пам’ятають висадку Американців на Місяці, але мало хто знає, що вона була б неможлива без українців. Юрій Кондратюк – вчений-винахідник, який розробив “теорію зупинки” на космічному тілі. Користуючись його розрахунками американські “Аполони” здійснювали свої експедиції на Місяць.
Українська Конституція – перша в світі

Мова йде про “Конституцію прав і свобод війська Запорозького” Пилипа Орлика, яку він прийняв в день свого призначення Гетьманом у 1710 році.
Український Гімн скорочений
Державний Гімн України за авторством Павла Чубинського довелось скоротити через неполіткоректність деяких рядків. Насправді там 3 куплети, а не звичний нам один куплет і приспів.
Козаки – батьки демократії

Устрій Запорізької Січі вважається першим демократичним утворенням (в сучасному розумінні демократії) в світі.
Хрещатик – унікальна вулиця
Головна вулиця України – Хрещатик є найкоротшою серед подібних у світі, але найширшою та найбільш мальовничою.
Катерина Білокур – українська Серафін Луїс

Таку думку озвучив Пабло Пікассо після перегляду робіт української майстрині. Він порівняв її майстерність з картинами Серафін Луїс – геніальної французької художниці.
Підводна річка України
Англійські вчені виявили підводну річку в Чорному морі – єдину у всьому Світовому океані. Вона дуже стрімка – переностить понад 22 000 кубометрів води за секунду.
Не було б Черчилля без українця
У 1899-1902 роках відбувалась англо-бурська війна в Африці. Одним з військових-волонтерів на стороні бурів був українець Юрій Будяк. Його загін взяв у полон англійський потяг. Юрій врятував тоді ще нікому невідомого британського журналіста. Після її закінчення в них склались доволі теплі стосунки, він навіть допоміг Юрію вступити до Оксфорду. Журналіста звали – Вінстон Черчилль.
Перший заклад вищої освіти в Східній Європі

Мова про Острозьку Академію, яку ще у 1576 році заснував князь Костянтин-Василь Острозький.
Перша “людина розумна” жила в Україні
Поселення прадавніх людей, знайдене біля с. Межиріччя вважається найстарішим в світі. Їм близько 14,5-15 тис. років. Там же знайдено першу мапу вибиту на кістці мамонта.
Київ був більшим за Лондон
До 1240 року, коли татаро-монголи майже знищили Київ, він був одним з найбільших міст Європи. Його населення складало близько 50 000 жителів.
В СРСР українців було більше ніж росіян

Принаймні до 1931 року. Відповідно до даних перепису населення в СРСР було понад 81 млн українців. Цікаво, що наступний всесоюзний перепис у 1937 році засвідчив проживання всього 26 млн українців. Страшно уявити, куди поділись ще 55 млн.
Ось така підбірка фактів про Україну – якісь більш відомі, а деякі стали для нас відкриттям.