Один з важливих показників здоров’я, який суттєво впливає на якість нашого життя – це зір. Існує багато різних чинників, через які зір може погіршуватися, в тому числі негативний вплив на нього можуть мати звички. Тож що псує наш зір? Від яких саме звичок треба відмовлятись, щоб не шкодити очам? Та які існують основні міри профілактики порушення зору? Давайте розбиратися.

Звички, що псують зір
Чому погіршується зір? Зараз ми розберемо 5 повсякденних звичок, які помітно впливають на стан нашого зору:
- Незбалансоване харчування. Нестача вітамінів та мікроелементів в раціоні, багато солодощів та інших швидких вуглеводів негативно позначається на нашому зорі. Для користі очей в меню регулярно повинні бути продукти, що багаті на вітаміни А, Е, каротиноїди, флавоноїди, ненасичені жирні кислоти. До найбільш корисних “очних” продуктів відносяться морква, чорниця, морська риба, печінка.
- Регулярне читання в умовах поганого освітлення. Читати при тьмяному світлі шкідливо. Достатньо кілька місяців такої поведінки, щоб це негативно позначилося на зорі. В довгостроковій перспективі це збільшує вірогідність розвитку короткозорості.
- Багато часу за комп’ютером та екраном телефону. Синдром сухого ока – достатньо розповсюджена проблема серед тих, хто багато часу проводить за монітором. Коли ми читаємо на екрані дрібні букви, то ми менше кліпаємо, і це призводить до пересушування слизової ока.
- Паління. Дослідження показали, що паління підвищує ризик розвитку катаракти та макулярної дегенерації.
- Перебування на яскравому світлі без сонцезахисних окулярів. УФ-промені достатньо агресивно впливають на сітківку ока і з часом це може підвищити ризик розвитку катаракти.

Профілактика порушення зору
До основних мір профілактики порушення зору можна віднести:
- Відмову від звичок, що негативно впливають на зір.
- Регулярні перевірки в офтальмолога.
- Гімнастику для очей.
Не знаєте, як робити гімнастику для очей? Подивіться відео.
Гімнастика для очей
Як покращити зір, якщо вже є якісь проблеми? З цим питанням краще звернутися до офтальмолога. Лікар допоможе визначити, що саме не так з вашим зором, підбере окуляри чи лінзи, якщо в цьому є необхідність, або запропонує лікування.